Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

zamieszczane będą jedynie w BIP

Praca w sum

OGŁOSZENIE O WOLNYM STANOWISKU PRACY

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach poszukuje kandydata na stanowisko:
- młodszy bibliotekarz

Miejsce wykonywania pracy:
- Biblioteka Główna w Katowicach
- 40-006 Katowice, ul. Warszawska 14

Rodzaj umowy:
- umowa o pracę

Wymiar czasu pracy:
- pełny wymiar czasu pracy

Opis stanowiska pracy :
1. systematyczna i bieżąca dokumentacja funkcjonowania i dokonań Uczelni poprzez m.in. opracowywanie i uaktualnianie biogramów samodzielnych pracowników naukowych, gromadzenie źródeł informacyjnych, opracowywanie haseł, prowadzenie kalendarium uczelni, systematyczne uzupełnianie baz elektronicznych,
2. zapewnianie spójności i jakości językowej tekstów zamieszczanych w bazie Centrum Dokumentacji Dziejów Medycyny i Farmacji Górnego Śląska,
3. korekta i redakcja tekstów tworzonych w Bibliotece SUM, przeznaczonych do publikacji na stronie internetowej lub do druku,
4. rejestracja dorobku naukowego pracowników w uczelnianej bazie bibliograficznej,
5. przygotowywanie materiałów instruktażowych dla użytkowników Biblioteki,
6. prowadzenie działalności edukacyjno – informacyjnej,
7. uczestnictwo w organizowaniu wydarzeń kulturalnych przygotowywanych przez Bibliotekę.

Wymagania niezbędne:
- wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub polonistyczne, gwarantujące bardzo dobrą znajomość zasad języka polskiego (ortografii, interpunkcji, gramatyki i stylistyki),
- umiejętność korekty i redakcji tekstu,
- biegła obsługa komputera i urządzeń biurowych,
- swobodne korzystanie z Internetu i umiejętność wykorzystania go w pracy.

Wymagania pożądane:
- wiedza z zakresu pracy w bibliotece,
- znajomość przepisów katalogowania,
- znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym,
- umiejętność pracy zespołowej oraz samodzielnej organizacji pracy, w tym sprawnej
i szybkiej realizacji powierzonych zadań,
- wysoka motywacja do samokształcenia,
- umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem,
- dodatkowy atut stanowi udokumentowany staż pracy w bibliotece naukowej.

Wymagane dokumenty:
- CV wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych*
- Oświadczenie RODO – kandydat (w załączeniu)

[Przesłano przez: Beata Wiktorowicz]

Oferta 30