Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Informujemy iż z dniem 22 lipca 2021 r.,
publikacje nowych ofert pracy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
zamieszczane będą jedynie w BIP

 


Praca w sum

Nazwa jednostki: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Wymagania:
• posiadanie tytułu magistra w zakresie biologii, biotechnologii lub dziedzin pokrewnych
• pozytywny wynik rekrutacji do Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie nauk medycznych, farmaceutycznych lub pokrewnych; w pierwszej kolejności będą rozpatrywane kandydatury uczestników Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
• udokumentowana aktywność naukowa (publikacje, nagrody, stypendia, wystąpienia na konferencjach, odbyte staże naukowe)
• motywacja do pracy naukowej, umiejętność samodzielnej pracy badawczej, formułowania i testowania hipotez, planowania i wykonywania doświadczeń oraz analizowania ich wyników
• znajomość podstawowych programów komputerowych (pakiet Office, Excel, Adobe, Graph Pad Prism)
• udokumentowana znajomość języka angielskiego
• znajomość podstawowych metod biologii molekularnej (oczyszczanie DNA i RNA, PCR, real-time PCR, badania i analiza sekwencji genów)
• znajomość metod hodowli linii komórkowych
• znajomość podstaw teoretycznych i praktycznych mikrobiologii bakterii beztlenowych

PONIŻSZE UMIEJĘTNOŚCI (NIEWYMAGANE) BĘDĄ DODATKOWYM ATUTEM

• znajomość podstawowych metod biochemii białek (produkcja białek rekombinowanych, oczyszczanie białek z bakterii, analiza aktywności enzymów bakteryjnych)
• praktyczna znajomość metod: western blot, cytometria przepływowa, ELISA, mikroskopia fluorescencyjna

Opis zadań:
Stypendysta(ka) będzie prowadził(a) badania w ramach projektu NCN OPUS-15-NZ2 „Polimorfizm G231N, E232T, N235D genu deiminazy peptydyloargininowej P. gingivalis: nowy czynnik wirulencji i rokowania zapalenia przyzębia”

Przewidziane dla stypendysty(ki) zadania badawcze będą obejmować:
genotypowanie szczepów klinicznych P. gingivalis, przygotowanie mutantów laboratoryjnych P. gingivalis, oczyszczanie białka deiminazy peptydyloargininowej z uzyskanych mutantów, wykonanie analiz biochemicznych mutantów P. gingivalis z wprowadzoną mutacją w genie deiminazy peptydyloargininowej oraz badań biochemicznych zmutowanej wersji tego białka oczyszczonego z mutantów, badania wirulencji uzyskanych mutantów P. gingivalis, opracowanie wyników z przeprowadzonych badań i ich prezentację na konferencjach naukowych.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 15 września 2020, 00:00
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia: 3 miesięczny okres próbny z możliwością przedłużenia do 28 miesięcy

Dodatkowe informacje:
Osoby zainteresowane udziałem w realizacji projektu proszone są o przesyłanie za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule OPUS DOKTORANT) następujących dokumentów:
1. List motywacyjny (podanie)
2. Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich (kierunek biologia, biotechnologia lub pokrewny)
3. Dokument poświadczający status doktoranta (preferencyjnie Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)
4. Życiorys z listą dotychczasowego dorobku (współautorstwo w artykułach naukowych, udział w konferencjach naukowych, odbytych stażach i praktykach naukowych, uzyskanych nagrodach, stypendiach i wyróżnieniach)
5. Dane kontaktowe 2 osób mogących udzielić informacji o predyspozycjach i kwalifikacjach kandydata do pracy naukowej (opiekunów naukowych, etc.)
6. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie stypendium dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych, Dz.U. z dnia 24 maja 2018 r., poz. 1000).
Osoby zakwalifikowane do dalszych etapów rekrutacji, zostaną drogą e-mailową zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 września 2020 roku.
Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane zgłoszenia. Termin rozmowy kwalifikacyjnej zostanie podany wybranym kandydatom indywidualnie.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY 

[Przesłano przez: Agnieszka Gębka]

Konkurs

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.