Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

zamieszczane będą jedynie w BIP

Praca w sum

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta badawczego
w niepełnym wymiarze czasu pracy: ½ etatu
w Katedrze Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii
Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 14.09.2020 r.

do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania art. 113 ustawy
z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 85
z późn zm.).

Wymagania kwalifikacyjne:
1. dyplom lekarza,
2. prawo wykonywania zawodu lekarza,
3. stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych,
4. specjalizacja z kardiologii,
5. doświadczenie w kierowaniu zespołami badawczymi, realizującymi projekty finansowane w drodze konkursów krajowych i zagranicznych (np. finansowanymi przez KBN, NCN, NCBiR),
6. doświadczenie i udział w pracach kardiologicznych towarzystw naukowych oraz ich strukturach (PTK, ESC),
7. udział w recenzowaniu prac naukowych czasopism krajowych i zagranicznych z listy Science Citation Index,
8. doświadczenie i udokumentowany udział w organizacji międzynarodowych konferencji naukowych,
9. znajomość zaawansowanych metod analizy statystycznej,
10. znajomość języka angielskiego,
11. autor w co najmniej 25 publikacjach oryginalnych,
12. autor lub współautor publikacji naukowych, za które uzyskano sumarycznie
co najmniej 500 pkt MNiSW zgodnie z rokiem ich wydania lub posiada sumaryczny
IF co najmniej 50,
13. udokumentowana działalność organizacyjna,
14. w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie
i piśmie.

Wymagane dokumenty:

1. pisemna deklaracja wyrażająca chęć przystąpienia do konkursu, adresowana do Rektora,
2. podpisane CV z opisem kwalifikacji zawodowych oraz przebiegiem dotychczasowego zatrudnienia (jeżeli dotyczy), wraz z klauzulą dotyczącą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
4. kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe, w szczególności: dyplomu ukończenia studiów wyższych, prawo wykonywania zawodu lekarza, zaświadczenia o uznaniu dyplomu zagranicznego za równoważny z dyplomem polskim (jeżeli dotyczy),
5. inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje (wykaz publikacji z podaną punktacją w skali IF, MNiSW, posiadane certyfikaty itp.).

Wymagane oświadczenia:
1. oświadczenie dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych,
2. oświadczenie stwierdzające, że w przypadku wygrania konkursu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
3. oświadczenie o:
a) posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
b) korzystaniu z pełni praw publicznych,
c) nie skazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
d) oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dokumenty należy składać w języku polskim, w zamkniętej kopercie z adnotacją:
„Konkurs na stanowisko adiunkta badawczego
w Katedrze Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii
Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu”

do dnia 14.09.2020 r. (decyduje data wpływu dokumentów),

drogą pocztową lub osobiście w Kancelarii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach, 40-055 Katowice ul. Poniatowskiego 15, pok. 11, parter,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do15:30, tel. kontaktowe: 32 20-83-570, 32 20 83 645.
Dokumenty można również przesłać w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zeskanowane i podpisane z wykorzystaniem podpisu zaufanego (https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany) wraz z dołączeniem wygenerowanej sygnatury (plik.xml) podpisanego dokumentu.

Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane .
Przewidywany termin zakończenia postępowania konkursowego do 2 m-cy od dnia ogłoszenia konkursu. Uczelnia skontaktuje się wyłącznie z wybranymi kandydatami.
Uczelnia zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu w każdym czasie bez podania przyczyny.
Wynik konkursu nie jest równoznaczny z zatrudnieniem kandydata, a stanowi rekomendację w tym zakresie dla Rektora.
Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor.
Informacja o wyniku konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej www.sum.edu.pl,
na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego w terminie 30 dni po jego zakończeniu zgodnie z art. 119 pkt 3 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r., poz. 85 z późn. zm.).

DO POBRANIA

SUM © 2016-2021