image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 

 

Warsztaty „Strategy Towards China: Chinese Innovation Landscape and Funding Opportunities, które odbędą się 12 czerwca 2018 r. w Zurychu w Szwajcarii. Wydarzenie jest skierowane do zainteresowanych współpracą z Chinami, którzy mają innowacyjny pomysł, który chcieliby wprowadzić na rynek chiński, lub jeśli szukają możliwości finansowania w Chinach.

Agenda, informacja o kosztach i rejestracja - www.china.enrichcentres.eu/event/-workshop-strategy-towards-china

Uwaga - rejestracja do 22 maja 2018

 

Warsztat – Proposal Preparation: Linking the EU and China Successfully in Horizon 2020 RTD Projects. Warsztaty są dwudniowe - 12 i 13 czerwca 2018 r. w Stuttgarcie w Niemczech. Wydarzenie jest dedykowane organizacjom badawczym, innowacyjnym i opartym na technologiach. Dwudniowe szkolenie zapozna uczestników z procesem przygotowania wniosków konkursowych w ramach programu Horyzont 2020 z udziałem Chin.

Agenda, informacja o kosztach i rejestracja - www.china.enrichcentres.eu/event/enrich-in-china-workshop-proposal-preparation-linking-the-eu-and-china-successfully-in-horizon-2020-

Uwaga - rejestracja trwa do 5 czerwca 2018

 

 

24 maja 2018 r. odbędzie się spotkanie warsztatowe pn. "Horyzont 2020 – przygotowanie wniosku w projekcie badawczo-innowacyjnym", organizowane przez RPK Politechnika Śląska. Szkolenie będzie miało miejsce w auli J Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Konarskiego 18B.

Podczas spotkania omówione i przećwiczone zostaną następujące zagadnienia:

 • czym jest Horyzont 2020, jakie projekty mogą być w ramach niego finansowane,
 • jak wygląda dokumentacja konkursowa i jak się w niej odnaleźć,
 • jak stworzyć odpowiednie konsorcjum, gdzie znaleźć partnera,
 • jak wyglądają formularze wniosku,
 • co podkreślać, a czego unikać przy pisaniu wniosku projektu badawczo-innowacyjnego,
 • jakie są kryteria oceny wniosków.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Niezbędna jest rejestracja: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSenG-sTDF868puo2FxBz89NNpahQuZGtQiW3Pun7CtgUXvdRg/viewform?c=0&w=1

Liczba miejsc ograniczona.

 

 

8 marca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Sali 112 w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbędzie się szkolenie pn. „Temat zdrowia w programie Horyzont 2020”, organizowane przez Regionalny Punkt Kontaktowy Politechnika Śląska oraz Centrum Transferu Technologii SUM.

W trakcie spotkania pokazane zostaną różne możliwości aplikowania o środki unijne, tj. granty badawczo-innowacyjne, granty ERC oraz działania Marii Skłodowskiej-Curie. Będzie można zapoznać się z dokumentacją konkursową oraz wysłuchać praktycznych wskazówek dotyczących pisania wniosków. Prelegentami będą eksperci Regionalnego Punktu Kontaktowego Politechnika Śląska.

Szkolenie adresowane jest do pracowników i doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którzy chcieliby rozwinąć swoją karierę naukową i starać się o realizację prestiżowych grantów w międzynarodowych konsorcjach, bądź wzbogacić swój dorobek naukowy o wyjazdy na staże zagraniczne.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, lecz wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 28.02.2018 r. pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Centrum Transferu Technologii SUM, tel. 32 208 36 44.

Program spotkania

Serdecznie zapraszamy!

 

Informujemy, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc z siedzibą w Krakowie na realizację zadania polegającego na przeprowadzeniu 16 szkoleń dla pracowników SUM uczestniczących w realizacji badań naukowych zarówno w aspekcie merytorycznym, jak i administracyjnym z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz transferu wiedzy obejmującego tematy:

 1.        System komercjalizacji wyników prac badawczych w Polsce;
 2.        Transfer technologii i przedsiębiorczości skierowane dla pracowników naukowych;
 3.        Warsztaty szkoleniowe z komunikacji naukowej;
 4.        Upowszechnianie wyników badań naukowych;
 5.        Zarządzanie badaniami naukowymi;
 6.        Prowadzenie badań naukowych i komercjalizacja ich wyników;
 7.        Ochrona własności intelektualnej;
 8.        Ochrona wynalazków i wyników prac badawczych w praktyce.

Planuje się przeprowadzić po dwa szkolenia z każdego tematu.

Pierwsze spotkanie odbyć się w dniu 23 stycznia 2018 r. w Sali Senatu (Rektorat, ul. Poniatowskiego 15) od godziny 10.00 do 14.00. Rejestracja od godziny 9.30. Temat szkolenia: Ochrona własności intelektualnej.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach zapraszamy do kontaktu z Centrum Transferu Technologii, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 208 36 40, do dnia 19.01.2018 r.

Harmonogram wszystkich szkoleń zostanie podany wkrótce.

 

RPK Politechnika Śląska serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.

Jak zdobyć środki na internacjonalizację studiów doktoranckich i szkoleń dla młodych naukowców – granty ITN MSCA w Programie Horyzont 2020.

Odbędzie się ono dnia 17.11.2017 r. w godz. 09:00 - 11.00 w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Spotkanie, które poprowadzi kierownik RPK Politechnika Śląska, Pani Katarzyna Markiewicz-Śliwa, kierowane jest do naukowców, przedsiębiorców, fundacji, stowarzyszeń i innych podmiotów zainteresowanych przygotowaniem wniosku do konkursu Innovative Training Networks 2018 ogłoszonego w Programie Horyzont 2020.


Cele projektów ITN to: wyszkolenie nowego pokolenia kreatywnych i przedsiębiorczych naukowców, ustrukturyzowanie szkoleń doktorantów oraz zwiększenie możliwości zatrudnienia początkujących naukowców poprzez poprawę perspektyw rozwoju ich kariery w wyniku prowadzenia prac badawczych oraz rozwijania i poszerzania dodatkowych umiejętności, np. z zakresu transferu technologii, przedsiębiorczości, zarządzania zespołami i projektami badawczymi.

Projekty trwające do 4 lat są składane przez konsorcjum instytucji, które następnie w otwartych i przejrzystych konkursach zatrudniają początkujących naukowców na okres od 3 do 36 miesięcy. W ramach projektu można również organizować konferencje, szkoły letnie i specjalistyczne kursy, otwarte także dla naukowców i instytucji spoza konsorcjum projektu. Finansowanie obejmuje wynagrodzenie rekrutowanych doktorantów (+ dodatkowe świadczenia) oraz koszty instytucjonalne związane z badaniami i szkoleniami naukowca oraz z zarządzaniem i kosztami pośrednimi.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 15.11.2017 r. za pośrednictwem strony http://www.rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=45.

Osoby przyjęte na szkolenie otrzymają e-mailowe potwierdzenie udziału.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 237 19 98.

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2018

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.