Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Szanowni Kandydaci!

W związku z wejściem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.) dotychczasowe studia doktoranckie (studia trzeciego stopnia) zastąpiono kształce¬niem doktorantów w szkołach doktorskich.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach planuje utworzyć Szkołę Doktorską, która będzie stanowić zorganizowaną formą kształcenia doktorantów.

Do końca maja, zostaną ogłoszone zasady rekrutacji do Szkoły Doktorskiej oraz jej program kształcenia.

Regulamin Szkoły Doktorskiej zostanie uchwalony przez Senat SUM w terminie umożliwiającym jego wejście w życie od 1 października 2019 r. oraz opublikowany w BIP Uczelni, w terminie 14 dni od jego przyjęcia.

Więcej informacji na temat reformy w zakresie szkół doktorskich znajdą Państwo na stronie naszej Uczelni, w zakładce „Ustawa 2.0”, jak również w poniższym przewodniku:
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z udostępnionymi materiałami.

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Pełnomocnik Rektora ds. utworzenia Szkoły Doktorskiej SUM

[Przesłano przez: Klaudia Libront]

POBIERZ PLIKI:

Warunków i trybu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku 2019/2020 – Uchwała Senatu SUM nr 29/2019
Programu kształcenia w Szkole Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku akademickim 2019/2020 – Uchwała Senatu SUM nr 30/2019

Utworzenia Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Zarządzenie Rektora SUM nr 107/2019
Powołania Komisji Rekrutacyjnych Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na rok akademicki 2019/2020 – Zarządzenie Rektora SUM nr 108/2019

W związku z § 7 ust 3 Warunków i trybu rekrutacji do szkoły doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku akademickim 2019/2020 zostało ogłoszone Zarządzenie nr 104/2019 z dnia 13.06.2019 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie limitu miejsc na I rok kształcenia w Szkole Doktorskiej w roku akademickim 2019/2020 (Zarządzenie nr 104/2019).

Powyższe Zarządzenie dostępne jest również w bazie aktów prawnych Uczelni pod adresem: http://sum.edu.pl/uczelnia/pracownik/uchwaly-i-zarzadzenia.

SUM © 2016-2020