Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 

Wstęp

Szanowni Państwo, prawo o szkolnictwie wyższym i nauce weszło w życie 1 października 2018 roku. Czeka nas wiele trudu, aby w terminie dostosować strukturę i funkcjonowanie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do zapisów nowej Ustawy.

Przywołam słowa tegorocznego przemówienia inauguracyjnego cyt.: „Wyzwań jest wiele. To jak w przyszłym roku zorganizujemy naukę i dydaktykę będzie miało skutki dla rzeszy studentów, doktorantów i kadry naukowej przez następne lata. Dlatego musimy mądrze i wspólnie rozważyć planowane rozwiązania, bo w dłuższej perspektywie czasowej od ich wdrożenia będzie zależała pozycja, a nawet dalsze istnienie uczelni. Wierzę, że wraz z całą społecznością akademicką starannie przygotujemy się do nowych wyzwań tak, aby nasz Uniwersytet przeszedł przez tę transformację w jak najlepszej kondycji”.

W tym miejscu będą zamieszczane informacje z przebiegu prac w Uczelni oraz ważne interpretacje, stanowiska itd. wydawane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w procesie realizacji reformy.

Równocześnie polecam stronę internetową: http://konstytucjadlanauki.gov.pl/, dedykowaną Ustawie 2.0, na której zamieszczane są między innymi komunikaty, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz terminy bezpłatnych szkoleń organizowanych przez MNiSW w sprawie reformy szkolnictwa wyższego. Już teraz można przeczytać odpowiedzi na kwestie dotyczące:
-        obecnych doktorantów,
-        szkół doktorskich,
-        kształcenia cudzoziemców,
-        zatrudnienia i wynagrodzeń,
-        utworzenia nowej ścieżki kariery dla wybitnych dydaktyków,
-        zniesienia obowiązku habilitacji,
-        możliwości tworzenia własnych ścieżek kariery akademickiej przez uczelnie,
-        ewaluacji i dyscyplin naukowych,
-        spraw finansowych.

Z kolei harmonogram wdrażania zmian wynikających z nowej ustawy znajduje się w poniższym linku.
Harmonogram wdrażania zmian wynikających z nowej ustawy

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.