Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Warunki i tryb rekrutacji na I rok studiów prowadzonych na Wydziale reguluje corocznie Uchwała Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zamieszczana na stronie internetowej SUM w zakładce KANDYDACI.

Oferta edukacyjna kierowana jest do kandydatów, którzy legitymują się świadectwem dojrzałości uzyskanym w trybie tzw. „nowej” lub „starej” matury, dyplomem matury międzynarodowej (IB) lub świadectwem maturalnym uzyskanym za granicą uprawniającym do ubiegania się o przyjęcie do szkoły wyższej.

Kandydat powinien wykazać się odpowiednią liczbą punktów z egzaminu maturalnego z przedmiotów i poziomów wskazanych w Uchwale Senatu SUM. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decyduje suma punktów z w/w przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym.

Kandydaci legitymujący się świadectwem dojrzałości z lat ubiegłych przystępują w uczelni do ujednoliconego w skali kraju egzaminu wstępnego na studia z przedmiotów i poziomów wskazanych w Uchwale Senatu SUM na poziomie wiedzy porównywalnym z nową maturą. Pytania egzaminacyjne opracowywane są przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Oceny wyników egzaminu dokonują osoby wytypowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie, w tym również przeszkoli w tym celu nauczyciele akademiccy Wydziału. Oceny z egzaminu wystawiane są na takich samych zasadach, jak oceny z egzaminu maturalnego. O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decyduje suma punktów uzyskanych na egzaminie z w/w przedmiotów.

Kandydaci, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunek lekarski w innych wyższych uczelniach medycznych w kraju, a nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne.

Odrębna Uchwała Senatu uczelni (podjęta w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia) określa limity przyjęć na studia stacjonarne i niestacjonarne.

Rekrutacja na Wydziale Lekarskim w Katowicach odbywa się poprzez system elektroniczny. Nad prawidłowym przebiegiem procesu rekrutacji czuwa Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna, która podejmuje swoją pracę w momencie ogłoszenia naboru na kolejny rok akademicki.

Wszystkie informacje dotyczące warunków, przebiegu i terminów można znaleźć na stronie internetowej SUM w zakładce KANDYDACI.

 

ZAPRASZAMY TUTAJ

 

 

 

image
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.