Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

ZASADY UDOSTĘPNIANIA ZASOBÓW ARCHIWUM ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W KATOWICACH



§ 1

Archiwum Uczelni udostępnia akta:

  • a) jednostkom organizacyjnym uczelni,
  • b) organom administracji rządowej i samorządowej,
  • c) policji, prokuraturze oraz sądom,
  • d) pracownikom nauki,
  • e) studentom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i innych uczelni,
  • f) publicystom i dziennikarzom,
  • g) pracownikom organów statystycznych i innym,

§ 2

Udostępnianie akt odbywa się w budynku Archiwum, po wcześniejszym wypełnieniu wniosku o udostępnienie (załącznik nr 1) , uzyskaniu zgody oraz wypisaniu rewersu (załącznik nr 2). Zgoda jest ważna przez okres 12 miesięcy.

§ 3

Archiwum Uczelni wypożycza akta poza budynek Archiwum jedynie pracownikom Biblioteki oraz tych jednostek organizacyjnych, które związane są z obsługą administracyjno-gospodarczą Uniwersytetu.

§ 4

Jednostki organizacyjne Uniwersytetu zobowiązane są przedłożyć w Archiwum rewers (załącznik nr 2), na podstawie którego akta są wypożyczane.

§ 5

Udostępnianie akt osobom, którzy nie są pracownikami lub absolwentami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach następuje wyłącznie na podstawie decyzji Rektora Uniwersytetu.

§ 6

Udostępnianie akt na żądanie organów bezpieczeństwa, sądu, prokuratury itp. odbywa się wyłącznie za zgodą Rektora Uniwersytetu.

§ 7

  1. Materiały archiwalne są udostępniane po upływie 30 lat od ich wytworzenia, jeżeli nie narusza to prawnie chronionych interesów Państwa i obywateli (Ustawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach z dnia 14 lipca 1983 r., Dz.U. Nr 38, poz. 173, z późniejszymi zmianami).
  2. Akta nie mające 30 lat mogą być udostępniane z zachowaniem wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 13 grudnia 2000 r. w sprawie określenia szczególnych wypadków i trybu wcześniejszego udostępniania materiałów archiwalnych (Dz. U. z 2001 r. Nr 13, poz.116).

§ 8

Przedstawiciele instytucji państwowych lub samorządowych oraz osoby, deklarujące naukowy cel korzystania z dokumentacji archiwalnej, zobowiązane są do potwierdzenia tego na wniosku o udostępnienie akt (załącznik nr 1). Powinni także posiadać odpowiednie zaświadczenie ze swego miejsca pracy lub właściwej instytucji, potwierdzające cel wykorzystania akt.

§ 9

Absolwenci szkół lub uczelni muszą posiadać podpisany przez promotora lub opiekuna naukowego wniosek (załącznik nr 1), uzasadniający konieczność korzystania przez nich z danych akt. Absolwentom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zgodę na korzystanie z akt Archiwum może wydać Kierownik Archiwum Uczelni. W przypadku absolwentów innych uczelni stosuje się przepisy § 5.

§ 10

Osoby fizyczne, chcące w celach prywatnych uzyskać dostęp do dokumentacji przechowywanej w Archiwum Uniwersytetu, muszą posiadać na to zgodę Rektora Uniwersytetu.

§ 11

  1. Archiwum Uczelni może wydać byłym studentom i pracownikom Uniwersytetu - po wykonaniu kserokopii - wszelkie ich dokumenty osobowe /metryka, matura, indeks, zaświadczenia z miejsca pracy itd./.
  2. Dokumenty wymienione w ust. 1, na wniosek byłego studenta lub pracownika, mogą być wydawane innym osobom na podstawie pisemnego upoważnienia zawierającego potwierdzenie autentyczności podpisu osoby upoważniającej, dokonane przez uczelnię, organ administracji publicznej lub notariusza.
  3. Dokumenty po zmarłych studentach i pracownikach Uniwersytetu, wydawane są na żądanie ich rodzin, po przedstawieniu dokumentu urzędowego zaświadczającego o pokrewieństwie.

§ 12

Archiwum Uczelni nie wykonuje ani nie wydaje kserokopii materiałów archiwalnych lub dokumentacji niearchiwalnej, z zastrzeżeniem § 11.



 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.