Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu prowadzi kształcenie na kierunkach:

• Lekarskim
  • lekarsko-dentystycznym
  • lekarsko-dentystycznym w języku angielskim
  • ratownictwa medycznego

W Wydziale działa 51 Studenckich Kół Naukowych (https://student.sum.edu.pl/kola-naukowe-wlzold-zabrze/).

Baza dydaktyczna złożona jest z 5 Szpitali Klinicznych oraz nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu (http://csm.sum.edu.pl).

Kadra dydaktyczna Wydziału złożona jest z 54 Profesorów, 72 Doktorów habilitowanych, 209 Doktorów, 106 Lekarzy, 25 Magistrów.

Ponadto na Wydziale zatrudnionych jest 100 Pracowników naukowo-technicznych oraz 50 Pracowników administracyjnych.

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu posiada: 41 Katedr, 16 Klinik, 18 Oddziałów Klinicznych oraz 24 Zakłady. Jednostki zlokalizowane są w Zabrzu, Zabrzu – Rokitnicy, Katowicach, Bytomiu, Sosnowcu oraz Tarnowskich Górach.

SUM © 2016-2021