Uniwersytet Licealisty jest projektem edukacyjnym utworzonym przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na podstawie Uchwały Senatu nr 61/2015 z dnia 20.05.2015 r. Jego głównym celem jest:
1. popularyzacja studiów w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w zakresie: pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii oraz elektroradiologii,
2. zmotywowanie Licealistów do pogłębiania wiedzy i zainteresowań w tym zakresie,
3. zaprezentowanie specyfiki tych zawodów i oryginalności ich studiowania.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą przez nauczycieli akademickich Wydziału w formie modułów tematycznych, zgodnie z Programem i Regulaminem Uniwersytetu Licealisty, w ramach których odbędą się wykłady, seminaria i ćwiczenia. Miejscem spotkań będą sale wykładowe, seminaryjne oraz pracownie mieszczące się na terenie kampusu uczelni w Katowicach-Ligocie.

Program
Regulamin Uniwersytetu Licealisty

Uczestnicy Uniwersytetu Licealisty mają możliwość przystąpienia do egzaminu końcowego organizowanego w formie Konkursu Ogólnopolskiego dla uczestników projektu kształcenia „Uniwersytet Licealisty”. Laureaci konkursu będą mogli uczestniczyć w rekrutacji na studia na zasadach określanych corocznie przez Senat Uczelni dla Laureatów Konkursów, organizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Kontakt:
mgr Magdalena Gągor-Dziadek
tel. 32 208 86 31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.