Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 

Uniwersytet Licealisty jest projektem edukacyjnym utworzonym przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na podstawie Uchwały Senatu nr 61/2015 z dnia 20.05.2015 r. Jego głównym celem jest:
1. popularyzacja studiów w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w zakresie: pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii oraz elektroradiologii,
2. zmotywowanie Licealistów do pogłębiania wiedzy i zainteresowań w tym zakresie,
3. zaprezentowanie specyfiki tych zawodów i oryginalności ich studiowania.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą przez nauczycieli akademickich Wydziału w formie modułów tematycznych, zgodnie z Programem i Regulaminem Uniwersytetu Licealisty, w ramach których odbędą się wykłady, seminaria i ćwiczenia. Miejscem spotkań będą sale wykładowe, seminaryjne oraz pracownie mieszczące się na terenie kampusu uczelni w Katowicach-Ligocie.

Program
Regulamin Uniwersytetu Licealisty

Uczestnicy Uniwersytetu Licealisty mają możliwość przystąpienia do egzaminu końcowego organizowanego w formie Konkursu Ogólnopolskiego dla uczestników projektu kształcenia „Uniwersytet Licealisty”. Laureaci konkursu będą mogli uczestniczyć w rekrutacji na studia na zasadach określanych corocznie przez Senat Uczelni dla Laureatów Konkursów, organizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Kontakt:
mgr Magdalena Gągor-Dziadek
tel. 32 208 86 31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.