Uprzejmie informuję, że  w sali seminaryjnej Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej w Katowicach-Ligocie, przy ul. Medyków 18, segment C - 1 piętro 1, odbędą się
PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW DOKTORSKICH
na stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny i biologii medycznej:

6 listopad 2018 r. o godz. 11.45
mgr Beata WRÓBEL
Temat rozprawy:  Zastosowanie radialnej i zogniskowanej fali uderzeniowej do wspomagania gojenia owrzodzeń żylnych podudzi.
Promotor:            Prof. dr hab. n.med. Andrzej FRANEK
Promotor pomocniczy: dr n.med. Patrycja Dolibog
Recenzenci:          Prof. dr hab. n.med. Ireneusz KOWALSKI
                           Prof. dr hab. Andrzej ŚLĘZAK

6 listopad 2018 r. o godz.13.00
lek. Sebastian SIREK
Temat rozprawy:     „ Wzrokowe potencjały wywołane jako metoda prospektywnej oceny neurotoksyczności inhibitorów kalcyneuryny u pacjentów po przeszczepie nerki”.
Promotor:              Dr hab. n.med. Dorota POJDA-WILCZEK
Recenzenci:           Prof. dr hab.n.med. Bożena ROMANOWSKA-DIXON
                            Dr hab.n.med. Anna GOTZ-WIĘCKOWSKA

4 grudzień 2018 r.  o godz. 10.45
mgr Ewa GUTMAJSTER
Temat rozprawy:   Długość telomerów w limfocytach krwi jako wskaźnik potencjału proliferacyjnego komórek szpiku  oraz ryzyka zachorowalności na cukrzycę typu II u osób w wieku podeszłym.
Promotor:             Prof. dr hab. n.med. Aleksander L. SIEROŃ
Recenzenci:          Prof. dr hab. n.med. Ewa GRZYBOWSKA
                           Prof. dr hab. n.med. Aldona DEMBIŃSKA -KIEĆ

4 grudzień 2018 r. o godz. 12.00
lek. Dorota ŚPIEWAK
Temat rozprawy:  „ Wpływ terapii długodziałającym biodegradowalnym deksametazonem podawanym doszklistkowo na parametry hemoreologiczne u chorych z zamknięciem żył siatkówki ( RVO)”.
Promotor:            Prof. dr hab. n.med. Katarzyna MICHALSKA-MAŁECKA
Recenzenci:         Prof. dr hab. n.med. Zofia MICHALEWSKA
                          Prof. dr hab.n.med. Robert REJDAK

Z rozprawami doktorskimi  i opiniami recenzentów można zapoznać się w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 18.

Z  poważaniem
/-/ Prof. dr hab. Andrzej Witek