Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

14 marzec 2019

Konkurs ”Szybka Ścieżka”

Hits: 163

Informujemy o otwarciu nowego międzynarodowego konkursu MOZART, który jest realizowany we współpracy z agencją Austrian Science Fund (FWF).

MOZART jest konkursem na projekty realizowane przez polsko-austriackie zespoły badawcze. Jego budżet to 5,5 mln zł. Jest organizowany w ramach dwustronnej współpracy między Narodowym Centrum Nauki a austriacką agencją badawczą Austrian Science Fund. Adresatami konkursu są polskie zespoły badawcze, które wspólnie z austriackimi partnerami mogą ubiegać się o sfinansowanie projektu.

MOZART daje szanse na pozyskanie środków na wynagrodzenie dla zespołu badawczego, stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokrycie innych niezbędnych wydatków związanych z realizacją projektu. Kierownikiem polskiego zespołu badawczego może zostać uczony posiadający co najmniej stopień naukowy doktora. Projekt badawczy może trwać 24 lub 36 miesięcy.

Nabór wniosków w konkursie MOZART jest ciągły. Wnioski składa się zarówno do NCN, jak i do FWF: wnioski krajowe składane są przez polskie zespoły naukowe za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF (https://osf.opi.org.pl), zaś wnioski wspólne składane są przez austriackie zespoły naukowe za pośrednictwem systemu ELANE https://elane.fwf.ac.at/.

Więcej informacji na stronie https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/mozart

SUM © 2016-2019