Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

14 marzec 2019

Konkurs ”Szybka Ścieżka”

Hits: 258

15 marca 2019 r. NCN ogłosił nabór wniosków na projekty badawcze w ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM.

OPUS 17 to konkurs skierowany do szerokiego grona odbiorców, w ramach którego możliwe jest sfinansowanie wynagrodzenia dla zespołu badawczego, stypendiów dla studentów lub doktorantów, zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej oraz pokrycie innych kosztów związanych z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego. Kierownikiem projektu może zostać osoba, która w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę, bądź jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe. Budżet projektu może wynosić maksymalnie 300 mln zł.

PRELUDIUM 17 to konkurs przeznaczony dla badaczy nieposiadających stopnia naukowego doktora, w którym na zakup aparatury można pozyskać aż 30% wartości projektu badawczego. W ramach konkursu można ubiegać się o środki w wysokości: 70 tys. zł na projekty trwające 12 miesięcy, 140 tys. zł na projekty o długości 24 miesięcy oraz 210 tys. zł na projekty, których czas realizacji wynosi 36 miesięcy. Skład zespołu badawczego może liczyć najwyżej trzy osoby, w tym kierownik projektu i opiekun naukowy. Budżet projektu to maksymalnie 30 mln zł.

Wnioski w konkursach OPUS 17 i PRELUDIUM 17 należy składać w formie elektronicznej, za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF (https://osf.opi.org.pl).

Termin składania wniosków upływa 17 czerwca 2019 r.

Więcej informacji:

OPUS 17 - https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus17