Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Baner funduszy
Centrum Transferu Technologii

 

PROGRAMY RAMOWE


FUNDUSZE STRUKTURALNE


ZDROWIE PUBLICZNE


INNE PROGRAMY


PROJEKTY KRAJOWE


Centrum Transferu Technologii - aktualności

16 kwiecień 2019

Premia na horyzoncie

Hits: 284
19 marzec 2019

MOZART - nowy konkurs NCN

Hits: 342
14 marzec 2019

Konkurs ”Szybka Ścieżka”

Hits: 383

 

Komisja Europejska ogłosiła konkurs w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie na wymianę pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami – Research and Innovation Staff Exchange.

Wnioski konkursowe można składać do 2 kwietnia 2019 r.

Projekty mogą być przygotowane przez konsorcja składające się z minimum trzech instytucji z trzech różnych krajów. Powinny dotyczyć badań naukowych realizowanych w oparciu o wymianę pracowników naukowych na dowolnym etapie kariery i pracowników technicznych zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu od strony merytorycznej. Okresy oddelegowania pracowników do partnerów z innego kraju i sektora w Europie, lub pomiędzy krajami znajdującymi się w UE i krajach stowarzyszonych z Programem a krajami tzw. trzecimi mogą wynosić od 1 do 12 miesięcy .

Dokumentacja konkursowa oraz elektroniczny system składania wniosków znajduje się na nowym portalu Komisji Europejskiej.

Szczegółowy opis działania  znajduje się na stronie KPK.

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE wraz z Siecią Regionalnych Punktów Kontaktowych zapraszają na konsultacje.

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.