Baner funduszy

29 październik 2018

Konkurs na ERC Consolidator Grant

Hits: 220

W styczniu 2019 r. sieć JPND (EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research) planuje uruchomić nowy konkurs na międzynarodowe projekty badawcze z obszaru medycyny spersonalizowanej w chorobach neurozwyrodnieniowych. Konkurs zostanie dofinansowany przez Komisję Europejską w ramach inicjatywy typu ERA-NET Co-fund. Budżet konkursu wyniesie ok. 30 milionów euro.

Tematyka konkursu obejmuje następujące choroby neurozwyrodnieniowe:

• chorobę Alzheimera oraz inne demencje,
  • chorobę Parkinsona oraz związane z nią dolegliwości,
  • choroby prionowe,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • chorobę Huntingtona,
  • ataksję rdzeniowo-móżdżkową,
  • rdzeniowy zanik mięśni.
  • Przewidywany termin składania wniosków wstępnych (tzw. pre-proposals): marzec 2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na początku 2020 r.

Więcej informacji znajduje się http://www.neurodegenerationresearch.eu/2018/11/pre-call-announcement-personalised-medicine-for-neurodegenerative-diseases/

SUM © 2016-2018