image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

Baner funduszy
Centrum Transferu Technologii

 

PROGRAMY RAMOWE


FUNDUSZE STRUKTURALNE


ZDROWIE PUBLICZNE


INNE PROGRAMY


PROJEKTY KRAJOWE


Centrum Transferu Technologii - aktualności

17 wrzesień 2018

Otwarcie konkursu BEETHOVEN LIFE 1

Hits: 16
12 wrzesień 2018

Program Pracy dla ERC

Hits: 35
Zmiana rozmiaru tekstu:

We wrześniu 2018 r. zostanie ogłoszona pierwsza edycja konkursu BEETHOVEN LIFE. Jest to wspólny konkurs NCN i DFG, w ramach którego będą przyjmowane wnioski o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych w zakresie nauk o życiu.

Cele konkursu:

 • wspieranie badań prowadzonych przez polsko-niemieckie zespoły naukowe w wyżej wymienionych dyscyplinach naukowych,
 • wzmocnienie współpracy pomiędzy polskimi i niemieckimi badaczami w zakresie badań podstawowych, tj. ukierunkowanych na zdobywanie nowej wiedzy.
 •  

  Obszary przedmiotowe tych badań odpowiadają następującym dyscyplinom naukowym według klasyfikacji przyjętych w obu agencjach:   

 • Review Boards /Fachkollegien DFG: 201-207,
 • Panele NCN: NZ1-NZ9.
 • W konkursie BEETHOVEN LIFE 1 agencja DFG będzie pełniła rolę agencji wiodącej, co oznacza, że ocena merytoryczna wniosków o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych zostanie przeprowadzona przez DFG zgodnie z zasadami stosowanymi w Individual Research Grants Programme DFG.

  Wnioski o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych w wymienionych powyżej dyscyplinach naukowych muszą być sporządzone w języku angielskim i złożone wspólnie przez zespoły polsko-niemieckie do obu agencji. Okres realizacji polsko-niemieckich projektów badawczych wynosi 24 lub 36 miesięcy.

 • Data ogłoszenia konkursu: 14 września 2018 r.
 • Termin składania wniosków:  17 grudnia 2018 r.
 • Szczegółowe informacje dotyczące warunków konkursów zostaną opublikowane 14 września 2018 roku na stronach internetowych NCN i DFG.
 •  

  Więcej informacji na stronie NCN: https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2018-06-05-zapowiedz-beetohoven-classic-3-beethoven-life-1

   

   

  image
   

  Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  image
   

  Wydział Lekarski - Katowice

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  image
   

  Wydział Farmaceutyczny

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  image
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
  image
   

  Wydział Zdrowia Publicznego

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Fundusze Europejskie

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  SUM © 2016-2018

   

   

   

  logo sum bottom

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.