Baner funduszy

Otwarcie konkursu BEETHOVEN LIFE 1

12 wrzesień 2018

Program Pracy dla ERC

We wrześniu 2018 r. zostanie ogłoszona pierwsza edycja konkursu BEETHOVEN LIFE. Jest to wspólny konkurs NCN i DFG, w ramach którego będą przyjmowane wnioski o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych w zakresie nauk o życiu.

Cele konkursu:

• wspieranie badań prowadzonych przez polsko-niemieckie zespoły naukowe w wyżej wymienionych dyscyplinach naukowych,
  • wzmocnienie współpracy pomiędzy polskimi i niemieckimi badaczami w zakresie badań podstawowych, tj. ukierunkowanych na zdobywanie nowej wiedzy.
  •

Obszary przedmiotowe tych badań odpowiadają następującym dyscyplinom naukowym według klasyfikacji przyjętych w obu agencjach:

• Review Boards /Fachkollegien DFG: 201-207,
  • Panele NCN: NZ1-NZ9.
  • W konkursie BEETHOVEN LIFE 1 agencja DFG będzie pełniła rolę agencji wiodącej, co oznacza, że ocena merytoryczna wniosków o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych zostanie przeprowadzona przez DFG zgodnie z zasadami stosowanymi w Individual Research Grants Programme DFG.

Wnioski o finansowanie polsko-niemieckich projektów badawczych w wymienionych powyżej dyscyplinach naukowych muszą być sporządzone w języku angielskim i złożone wspólnie przez zespoły polsko-niemieckie do obu agencji. Okres realizacji polsko-niemieckich projektów badawczych wynosi 24 lub 36 miesięcy.

• Data ogłoszenia konkursu: 14 września 2018 r.
  • Termin składania wniosków:  17 grudnia 2018 r.
  • Szczegółowe informacje dotyczące warunków konkursów zostaną opublikowane 14 września 2018 roku na stronach internetowych NCN i DFG.
  •

Więcej informacji na stronie NCN: https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2018-06-05-zapowiedz-beetohoven-classic-3-beethoven-life-1

SUM © 2016-2018