image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

Baner funduszy
Centrum Transferu Technologii

 

PROGRAMY RAMOWE


FUNDUSZE STRUKTURALNE


ZDROWIE PUBLICZNE


INNE PROGRAMY


PROJEKTY KRAJOWE


Centrum Transferu Technologii - aktualności

17 wrzesień 2018

Otwarcie konkursu BEETHOVEN LIFE 1

Hits: 16
12 wrzesień 2018

Program Pracy dla ERC

Hits: 35
Zmiana rozmiaru tekstu:

Informujemy o możliwości składania wniosków w konkursie TWINNING  (WIDESPREAD-03-2018 Twinning), który ma na celu wzmocnienie wybranej dziedziny wiedzy w uniwersytecie lub jednostce badawczej poprzez połączenie danej jednostki z przynajmniej dwoma wiodącymi w danej dziedzinie jednostkami z innych krajów członkowskich lub stowarzyszonych.

Projekty typu TWINNING są projektami realizowanymi w ramach programu HORYZONT 2020 w ramach Upowszechniania doskonałości i zapewnienia szerszego uczestnictwa w kategorii działań wspierających, które otrzymują dofinansowanie 100%.

Koordynatorem tego typu projektu może być uczelnia z kraju określonego przez Komisję Europejską jako „Widening”. Wymogiem formalnym jest udział parterów, którymi mogą być minimum dwie jednostki z innego kraju członkowskiego lub stowarzyszonego UE.

Przewidywane finansowanie na projekt: 0,8 mln €
Czas trwania projektu: max 3 lat

Cele projektu to:
•    Wzmocnienie potencjału naukowo-technologicznego uczestniczących instytucji
•    Rozwój karier badawczych personelu oraz profilu badawczego zaangażowanych jednostek

Wnioski można składać do 15 listopada 2018, godz. 17:00.

We wniosku należy jasno nakreślić strategię naukową dla przyspieszenia i stymulowania doskonałości naukowej i innowacyjności w określonej dziedzinie badań naukowych, jak również jakości naukowej partnerów biorących udział w projekcie. Strategia powinna zawierać kompleksowy zestaw działań, które pozwolą na jej realizację. Należy odnieść się do Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji oraz Strategii rozwoju SUM.

Działania, które można przewidzieć w projekcie:
•    krótkoterminowe wymiany personelu;
•    wizyty eksperckie i krótkoterminowe szkolenia (na miejscu lub on-line);
•    warsztaty;
•    udział w konferencjach;
•    wspólna organizacja szkół letnich i podobnych imprez;
•    upowszechnianie i działania promocyjne.
•    dedykowany pakiet pracy z działaniami dla młodych naukowców

Więcej informacji oraz pełna dokumentacja konkursowa: https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/widespread-03-2018.html

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2018

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.