Baner funduszy

Otwarcie konkursu BEETHOVEN LIFE 1

12 wrzesień 2018

Program Pracy dla ERC

Informujemy o możliwości składania wniosków w konkursie TWINNING  (WIDESPREAD-03-2018 Twinning), który ma na celu wzmocnienie wybranej dziedziny wiedzy w uniwersytecie lub jednostce badawczej poprzez połączenie danej jednostki z przynajmniej dwoma wiodącymi w danej dziedzinie jednostkami z innych krajów członkowskich lub stowarzyszonych.

Projekty typu TWINNING są projektami realizowanymi w ramach programu HORYZONT 2020 w ramach Upowszechniania doskonałości i zapewnienia szerszego uczestnictwa w kategorii działań wspierających, które otrzymują dofinansowanie 100%.

Koordynatorem tego typu projektu może być uczelnia z kraju określonego przez Komisję Europejską jako „Widening”. Wymogiem formalnym jest udział parterów, którymi mogą być minimum dwie jednostki z innego kraju członkowskiego lub stowarzyszonego UE.

Przewidywane finansowanie na projekt: 0,8 mln €
Czas trwania projektu: max 3 lat

Cele projektu to:
•    Wzmocnienie potencjału naukowo-technologicznego uczestniczących instytucji
•    Rozwój karier badawczych personelu oraz profilu badawczego zaangażowanych jednostek

Wnioski można składać do 15 listopada 2018, godz. 17:00.

We wniosku należy jasno nakreślić strategię naukową dla przyspieszenia i stymulowania doskonałości naukowej i innowacyjności w określonej dziedzinie badań naukowych, jak również jakości naukowej partnerów biorących udział w projekcie. Strategia powinna zawierać kompleksowy zestaw działań, które pozwolą na jej realizację. Należy odnieść się do Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji oraz Strategii rozwoju SUM.

Działania, które można przewidzieć w projekcie:
•    krótkoterminowe wymiany personelu;
•    wizyty eksperckie i krótkoterminowe szkolenia (na miejscu lub on-line);
•    warsztaty;
•    udział w konferencjach;
•    wspólna organizacja szkół letnich i podobnych imprez;
•    upowszechnianie i działania promocyjne.
•    dedykowany pakiet pracy z działaniami dla młodych naukowców

Więcej informacji oraz pełna dokumentacja konkursowa: https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/widespread-03-2018.html

SUM © 2016-2018