Centrum Transferu Technologii

Zapowiedź konkursu BEETHOVEN LIFE 1

29 maj 2018

Konkurs TANGO 3

Na początku marca Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej - instytucja podległa Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ogłosi nabór wniosków do programu "Polskie Powroty". Program umożliwi powrót do kraju polskim naukowcom, którzy na pewnym etapie życia zdecydowali się na rozwijanie swojej kariery za granicą oraz stworzenie im atrakcyjnych warunków pracy naukowej w polskich uczelniach i jednostkach naukowych. Program oferuje im konkurencyjne wynagrodzenia oraz możliwość budowania własnych zespołów projektowych.

NAWA zapewni długoterminowe (36-48 m-cy) finansowanie między innymi wynagrodzeń powracających naukowócw i członków stworzonej przez nich grupy badawczej. Z programu będą mogły skorzystać osoby posiadające stopień naukowy doktora, prowadzące aktywną działalność naukową, które co najmniej od 2 lat są zatrudnione w zagranicznych instytucjach naukowych oraz działach badawczych przedsiębiorstw mających siedzibę za granicą. Maksymalny budżet jednego projektu wynosi nawet ponad 2 mln zł.

Szczegółowe informacje o programie będą dostępne od 7 marca na stronie internetowej NAWA.

SUM © 2016-2018