Centrum Transferu Technologii

Zapowiedź konkursu BEETHOVEN LIFE 1

29 maj 2018

Konkurs TANGO 3

Przynależność Polski do Konsorcjum Środkowoeuroprjskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC (Central European Research Infrastructure Consortium) umożliwia bezpłatny dostęp do zaawansowanych urządzeń badawczych, zlokalizowanych w krajach członkowskich konsorcjum.

Ośrodki badawcze, z oferty których mogą skorzystać naukowcy to:

• Synchrotron Elettra (Włochy)
  • Budapesztańskie Centrum Neutronowe (Węgry)
  • Akceleratory Jonów - Instytut Rudera Boskovicia (Chorwacja)
  • Uniwersytet Techniczny w Grazu, Instytut Chemii Nieorganicznej (Austria)
  • Grupa Fizyki Powierzchni, Uniwersytet Karola (Czechy)
  • Laboratoruim Struktur Atomowych i Wad Materiałów Zaawansowanych, Narodowy Instytut Fizyki Materiałów (Rumunia)
  • Słoweńskie Centrum Magnetyczneo Rezonansu Jądrowego, Narodowy Instytut Chemii (Słowenia)
  • Synchrotron SOLARIS (Polska) Infrastruktura badawcza zostanie oddana do dyspozycji naukowców w październiku 2018 r.

Szczegółowa lista i informacje dotyczące oferowanych infrastruktur badawczych są dostępne na stronie: http://www.ceric-eric.eu/index.php?n=Users.Facilities.

Wymienione instytucje, oprócz bezpłatnego dostępu do infrastruktury badawczej, zapewniają wsparcie merytotyczne i techniczne w czasie pomiarów. Konsorcjum pokrywa również koszty podróży i zakwaterowania dwóch naukowców przeprowadzających eksperyment oraz publikacji wyników wybranych badań.

Więcej informacji na temat procedur dotyczących naboru wniosków o dostęp do infrastruktury znajduje się w serwisie internerowym CERIC-ERIC.EU.

Wnioski należy składać do 1 marca (pierwszy termin) lub do 30 marca br.

SUM © 2016-2018