Baner funduszy

Centrum Transferu Technologii - aktualności

20 lipiec 2018

Konkurs 15. i 16. IMI już otwarte

22 listopada 2017 r. Komisja Europejska otworzyła nabór wniosków w konkursie Marie Skłodowska-Curie Research and Innovative Staff Exchange (MSCA RISE). Budżet konkursu wynosi 80 mln euro.

Projekty RISE opierają się na wymianie pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, kadra zarządzająca, administracyjna i techniczna) w ramach międzynarodowego konsorcjum. Współpraca ma prowadzić do transferu wiedzy oraz pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi. Udział w tych max 4-letnich projektach mogą brać zarówno jednostki akademickie, jak i przemysłowe z całego świata. Projekty powinny przyczyniać się do realizacji europejskiej „Unii Innowacji”.

Wnioski można składać do 21 marca 2017 r.

Więcej informacji oraz przydatne lnki można znaleźć na stronie: MCSA RISE.

09.01.2018 r. w godzinach 09:30 – 11:00 RPK Politechnika Śląska organizuje spotkanie, na którym dowiedzą się Państwo, na czym dokładnie polega realizacja projektu, jakie są wymagania formalne w konkursie, jak wygląda budżet oraz jak należy przygotować wniosek. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.  Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 05.01.2018, wyłącznie poprzez formularz na stronie RPK- RISE szkolenie.

SUM © 2016-2018