Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

28 czerwiec 2022

SONATA BIS

logo Narodowe Centrum Badań i Rozwoju logo gospostrateg

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju planuje nabór do IX edycji konkursu w ramach Programu „GOSPOSTRATEG", którego głównym celem jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych.

Dziewiąty konkurs w ramach Programu obejmuje cały zakres Programu GOSPOSTRATEG, który podzielony został na cztery pułapki tematyczne:

• obszar pułapki średniego dochodu i przeciętnego produktu;
  • obszar pułapki braku równowagi;
  • obszar pułapki demograficznej;
  • obszar pułapki słabości instytucji.

Budżet konkursu wynosi 80 000 000 zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1 mln zł., zaś wartość maksymalna to 8 mln zł. Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych (obowiązkowych w projekcie).

Nabór wniosków będzie trwał od 20.06.2022 r. do 20.09.2022 r., do godz. 16.00. Wnioski o dofinansowanie należy składać do NCBR wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego LSI. Link do systemu będzie aktywny od 20 czerwca 2022 r.

Wszelkie informacje dotyczące naboru oraz wzory wymaganych do złożenia dokumentów konkursowych znajdują się na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: https://www.gov.pl/web/ncbr/gospostrateg--ix-konkurs-na-projekty-otwarte