Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

28 czerwiec 2022

SONATA BIS

logo Narodowe Centrum Badań i Rozwoju logo nutritech

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło planowany nabór do I konkursu programu pn. Program rządowy NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu. Celem głównym programu jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia w perspektywie do roku 2030, poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju.

W wyniku realizacji programu NUTRITECH polskie jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa uzyskają wsparcie
w rozwijaniu zdolności do tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych w celu nadania impulsu rozwojowego gospodarce i z korzyścią dla społeczeństwa w poniższych obszarach tematycznych:

• T1. NUTRIGENOMIKA i BIOMEDYCYNA JAKO NARZĘDZIE WSPIERAJĄCE WALKĘ Z PRZEWLEKŁYMI CHOROBAMI NIEZAKAŹNYMI (M.IN. CHOROBAMI DIETOZALEŻNYMI);
  • T2. ŻYWNOŚĆ W LECZENIU I ZAPOBIEGANIU CHOROBOM;
  • T3. ASPEKTY TECHNOLOGICZNE I GOSPODARCZE PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA.

Każdy z powyższych obszarów został zdefiniowany przez 3 – 6 zagadnień, które mogą stać się przedmiotem realizowanych projektów.

Całkowity budżet I konkursu to 100 mln zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1 mln zł, a maksymalna 10 mln zł.

Nabór wniosków będzie trwał od 06.07.2022 r. do 30.09.2022 r., do godz. 16.00. Wnioski o dofinansowanie należy składać do NCBR wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego LSI. Link do systemu będzie aktywny od 6 lipca 2022 r.

Wszelkie informacje dotyczące naboru oraz wzory wymaganych do złożenia dokumentów konkursowych znajdują się na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: https://www.gov.pl/web/ncbr/nutritech-i-konkurs