Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

22 listopad 2021

Konferencja NCBR: Horyzont Innowacji

Szanowni Państwo,

Misje w Programie Horyzont Europa to nowa i innowacyjna forma współpracy na rzecz poprawy jakości życia ludzi w Europie i poza nią.
Celem misji jest stawienie czoła poważnym wyzwaniom, przed którymi obecnie stoi świat. Komisja Europejska opublikowała uaktualniony Program Pracy Misje 2021-2022 zawierający nową tematykę konkursową na rok 2021.
Konkursy będą oficjalnie otwarte w grudniu 2021/styczniu 2022 (w zależności od misji) z terminami składania wniosków w kwietniu 2022.

Jedną z pięciu misji jest misja Rak (Cancer).
Misja ma na celu poprawę życia ponad 3 mln osób cierpiących na raka do 2030 r. Komisja przeznaczyła na ten cel 125 mln euro w ramach pierwszego konkursu programu „Horyzont Europa".

Łącznie 60 milionów euro zostanie wydanych na projekty rozwijające nowe metody i technologie badań przesiewowych i wczesnego wykrywania raka.

Kolejne 54 miliony euro zostaną przeznaczone na pogłębienie wiedzy na temat wpływu czynników ryzyka i uwarunkowań zdrowotnych na rozwój i progresję raka.

Przeznaczono również fundusze na jeden projekt o wartości 11 milionów euro, mający na celu opracowanie i walidację zestawu wskaźników jakości życia i preferencji pacjentów dla chorych na raka i osób, które go przeżyły.

Komisja Europejska ogłosiła już termin 18 i 19 stycznia 2022 roku dla przyszłorocznych dni informacyjnych dotyczących Misji EU Missions info days | European Commission (europa.eu)

Natomiast w czwartek 13 stycznia 2022 r. w godz.10:00 – 14.15, podczas dnia informacyjnego Krajowego Punktu Kontaktowego: Przekształćmy nasze problemy w nowe możliwości – oferta konkursowa misji w HE dowiedzą się Państwo jak można wziąć udział w misjach i czego dokładnie dotyczą.

Zachęcamy do udziału!
Zespół PCTT