Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Baner funduszy
Centrum Transferu Technologii

 

PROGRAMY RAMOWE


FUNDUSZE STRUKTURALNE


ZDROWIE PUBLICZNE


INNE PROGRAMY


PROJEKTY KRAJOWE


Centrum Transferu Technologii - aktualności

21 grudzień 2021

Misje w Programie Horyzont Europa

Hits: 244
22 listopad 2021

Konferencja NCBR: Horyzont Innowacji

Hits: 384

Szanowni Państwo,

Misje w Programie Horyzont Europa to nowa i innowacyjna forma współpracy na rzecz poprawy jakości życia ludzi w Europie i poza nią.
Celem misji jest stawienie czoła poważnym wyzwaniom, przed którymi obecnie stoi świat. Komisja Europejska opublikowała uaktualniony Program Pracy Misje 2021-2022 zawierający nową tematykę konkursową na rok 2021.
Konkursy będą oficjalnie otwarte w grudniu 2021/styczniu 2022 (w zależności od misji) z terminami składania wniosków w kwietniu 2022.

Jedną z pięciu misji jest misja Rak (Cancer).
Misja ma na celu poprawę życia ponad 3 mln osób cierpiących na raka do 2030 r. Komisja przeznaczyła na ten cel 125 mln euro w ramach pierwszego konkursu programu „Horyzont Europa".

Łącznie 60 milionów euro zostanie wydanych na projekty rozwijające nowe metody i technologie badań przesiewowych i wczesnego wykrywania raka.

Kolejne 54 miliony euro zostaną przeznaczone na pogłębienie wiedzy na temat wpływu czynników ryzyka i uwarunkowań zdrowotnych na rozwój i progresję raka.

Przeznaczono również fundusze na jeden projekt o wartości 11 milionów euro, mający na celu opracowanie i walidację zestawu wskaźników jakości życia i preferencji pacjentów dla chorych na raka i osób, które go przeżyły.

Komisja Europejska ogłosiła już termin 18 i 19 stycznia 2022 roku dla przyszłorocznych dni informacyjnych dotyczących Misji EU Missions info days | European Commission (europa.eu)

Natomiast w czwartek 13 stycznia 2022 r. w godz.10:00 – 14.15, podczas dnia informacyjnego Krajowego Punktu Kontaktowego: Przekształćmy nasze problemy w nowe możliwości – oferta konkursowa misji w HE dowiedzą się Państwo jak można wziąć udział w misjach i czego dokładnie dotyczą.


Zachęcamy do udziału!
Zespół PCTT

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.