Szanowni Państwo,

Informujemy, iż Agencja Badań Medycznych, realizując swój ustawowy cel, przygotowała program mający na celu opracowanie nowych procedur diagnostycznych i terapeutycznych w obszarze psychiatrii i neurologii w ramach niekomercyjnych badań klinicznych.

Konkurs numer ABM/2021/2 pt. „Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne w psychiatrii i neurologii" otwarty został od dnia 5 maja 2021 r. od godziny 12:00, a termin składania wniosków upływa dnia 30 czerwca 2021 r. o godzinie 12:00.

Wnioskodawcą może być:
instytut badawczy, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych, tj. instytut uczestniczący w systemie ochrony zdrowia, posiadający kontrakt z OW NFZ i udzielający świadczeń szpitalnych w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej;uczelnia publiczna kształcąca na kierunku lekarskim będąca podmiotem tworzącym dla Podmiotu leczniczego, obligatoryjnie wchodzącego w skład Konsorcjum, który posiada kontrakt z OW NFZ i udziela świadczeń szpitalnych w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej;Podmiot leczniczy utworzony przez Skarb Państwa reprezentowany przez ministra lub centralny organ administracji rządowej posiadający kontrakt z OW NFZ oraz udzielający świadczeń szpitalnych w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.konsorcjum podmiotów wskazanych w pkt 1-3.

Intencją Konkursu jest poprawa sytuacji pacjentów z chorobami psychicznymi i neurologicznymi, przede wszystkim poprzez zwiększenie dostępności do nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, a w dalszej perspektywie poprzez przyspieszenie prac zmierzających do opracowania nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej Agencji Badań Mefdycznych https://www.abm.gov.pl/pl/konkursy/aktualne-nabory-1/807,Konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-w-psychiatrii-i-neurologii-ABM20212.html

Informacji szczegółowych nt. procedury apliakcyjnej udzieli Pańswtu także pracownik Centrum Transferu Technologii, tel. 32 208-36-92, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.