Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

01 kwiecień 2021

PRELUDIUM 20

Hits: 561

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór do szóstej edycji konkursu w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" – GOSPOSTRATEG. Celem głównym Programu GOSPOSTRATEG jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych. Szósty konkurs obejmuje cały zakres Programu GOSPOSTRATEG, który podzielony został na cztery pułapki rozwojowe:

• obszar pułapki średniego dochodu i przeciętnego produktu;
  • obszar pułapki braku równowagi;
  • obszar pułapki demograficznej;
  • obszar pułapki słabości instytucji.

Do konkursu mogą przystąpić konsorcja składające się wyłącznie z przedsiębiorstw, jednostek naukowych oraz podmiotów wdrażających, przy czym:

• w skład konsorcjum wchodzą co najmniej dwie jednostki naukowe albo co najmniej jedna jednostka naukowa i co najmniej jedno przedsiębiorstwo,
  • w skład konsorcjum wchodzi co najmniej jeden podmiot wdrażający inny niż podmiot prowadzący politykę rozwoju, o którym mowa w art. 3 pkt 2a i 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, zobowiązany do zastosowania w praktyce rozwiązania będącego wynikiem projektu.

Konsorcjum może się składać z minimum 3 i maksimum 5 podmiotów.

Budżet konkursu wynosi 80 000 000 zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1 mln zł., zaś wartość maksymalna to 6 mln zł. Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych (obowiązkowych w projekcie).

W ramach konkursu NCBR prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie projektów obejmujących:

• FAZĘ A, w ramach której możliwe jest finansowanie badań podstawowych, badań przemysłowych i prac rozwojowych,
  • FAZĘ B, w ramach której możliwe jest finansowanie wyłącznie prac przedwdrożeniowych.

Projekt może obejmować FAZĘ A i FAZĘ B albo tylko FAZĘ B.

Wysokość kosztów kwalifikowalnych przeznaczonych na realizację badań podstawowych nie może przekroczyć 15% całkowitych kosztów kwalifikowalnych projektu.

Wartość kosztów kwalifikowalnych przeznaczonych na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych nie może przekroczyć 35% całkowitych kosztów kwalifikowalnych projektu. Dofinansowanie na realizację FAZY B może być przekazane pod warunkiem pozytywnej oceny wyników uzyskanych w FAZIE A.

Wnioskodawcy mogą składać wnioski w terminie 7 maja – 7 lipca 2021r. (do godziny 16:00), wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego LSI.

Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu konkursu GOSPOSTRATEG VI, na stronie NCBR:

SUM © 2016-2021