Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

01 kwiecień 2021

PRELUDIUM 20

Ruszyła piąta edycja konkursu MINIATURA .,,Małe granty" czekają na rozdanie

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs MINIATURA 5 na realizację pojedyńczego działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego. Na naukowców czeka łącznie 15 mln zł.

W ramach konkursu MINIATURA 5 można wnioskować o przyznanie środków na realizację badań wstępnych lub pilotażowych, kwerendy, stażu, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego. Podstawowym celem konkursu jest finansowanie wsparcia działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego, planowanego do złożenia w knkursie NCN lub w innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych.

W konkursie mogą wziąść udział osoby posiadające stopień doktora, uzyskany nie wcześniej niż
1 stycznia 2009 r., mające w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe. Naukowiec starający się o przyznanie grantu nie może być wnioskodawcą lub kierownikiem projektu we wniosku złożonym do NCN, a także kierownikiem projektu w projekcie badawczym realizowanym lub zakończonym, który jest lub był finansowany ze śroków NCN ani być laureatem organizowanym przez NCN konkursów na stypendia doktorskie lub staże. Wniosek konkursowy musi zostać złożony przez podmiot, w którym zatrudniony jest badacz. Czas realizacji działań naukowych nie może przekraczać 12 miesięcy, a wysokość wnioskowanego finansowania musi mieścić się w przedziale od 5 do 50 tyś.zł.

Konkurs MINIATURA 5 jest realizowany w trybie ciągłym, a wnioski będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF od 5 maja br. od godziny 9.00 do 30 września br. do godziny 16.00. Nabór wniosków może zostać wstrzymany, jeżeli łączna kwota wnioskowanych nakładów przekroczy dwukrotną wysokość budżetu przeznaczonego przez Radę NCN na realizację działań naukowych w konkursie.

Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu konkursu MINIATURA 5,

[Przesłano przez: Agnieszka Gębka]