Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Centrum Transferu Technologii - aktualności

19 styczeń 2021

TANGO 5

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór na następujące konkursy:

SHENG 2 - międzynarodowy konkurs dwustronny na polsko-chińskie projekty badawcze. Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Nauki (zwane dalej „NCN”)
z chińską agencją National Natural Science Foundation of China (zwaną dalej NSFC), zgodnie z procedurą oceny równoległej (obie agencje przeprowadzą równoległą ocenę formalną
i merytoryczną wniosków, a finansowanie otrzymają tylko te projekty, które uzyskają rekomendację NCN i NSFC)

Konkurs jest skierowany do polskich zespołów badawczych, które wspólnie z zespołami chińskimi wystąpią z wnioskiem o finansowanie projektu badawczego.

W konkursie można otrzymać środki na wynagrodzenie dla zespołu badawczego, stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji polskiej części projektu badawczego. Konkurs SHENG 2 ma na celu finansowanie projektów z zakresu badań podstawowych, realizowanych przez polsko-chińskie grupy badawcze w ramach jednej z czterech podstawowych dziedzin: inżynierii i nauk o materiałach, nauk chemicznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o życiu. Kierownikiem polskiego zespołu badawczego musi być osoba, która posiada co najmniej stopień naukowy doktora, a okres realizacji projektów wynosi 36 miesięcy.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w ramach polsko-chińskich projektów badawczych w konkursie wynosi 25 mln zł.

W NCN przyjmowane są wnioski krajowe, do których załączone są opisy wspólnych projektów badawczych (Joint Project Description, JPD) wraz z CV z wykazem publikacji kierowników oraz członków polskiego i chińskiego zespołu badawczego. Informacje zawarte w opisie wspólnego projektu (JPD) oraz w CV z wykazem publikacji nie mogą być sprzeczne z informacjami ujętymi w poszczególnych sekcjach wniosku krajowego składanego w systemie ZSUN/OSF oraz w pozostałych załącznikach do wniosku.

Termin składania wniosków krajowych w systemie ZSUN/OSF upływa 15 marca 2021 r. o godzinie 16:00.

SONATINA 5 - jest konkursem na projekty badawcze z zakresu badań podstawowych, przeznaczonym dla młodych badaczy. Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają stopień doktora uzyskany w roku wystąpienia z wnioskiem lub w okresie 3 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r.), lub którym stopień doktora zostanie nadany do 30 czerwca 2021 r. Okres 3 lat może zostać przedłużony o przerwy w karierze naukowej, szczegółowo określone w Uchwale. Celem konkursu jest wsparcie kariery młodych badaczy, poprzez stworzenie możliwości pełnoetatowego zatrudnienia i prowadzenia badań naukowych w Polsce oraz umożliwienie zdobycia wiedzy i doświadczenia podczas realizacji staży w wysokiej jakości zagranicznych ośrodkach naukowych.

Dla kierownika projektu badawczego musi zostać zaplanowane zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy, na podstawie umowy o pracę, w podmiocie innym niż podmiot,
w którym kierownik projektu uzyskał stopień naukowy doktora. Ponadto w projekcie musi zostać zaplanowany staż zagraniczny trwający od 3 do 6 miesięcy w wybranym przez kierownika projektu zagranicznym ośrodku naukowym.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację projektów badawczych wynosi 20 mln zł.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków.

Termin składania wniosków upływa 15 marca 2021 r. a nabór wniosków w systemie OSF zostaje zamknięty o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki: https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2020-12-15-ogloszenie-konkursow-sheng-2-i-sonatina-5

SUM © 2016-2020