Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

16 kwiecień 2019

Premia na horyzoncie

Hits: 1422

Informujemy, że 15 czerwca 2020r. został otwarty międzynarodowy konkurs dwustronny DAINA 2 na polsko-litewskie projekty organizowany przez Narodowe Centrum Nauki.

DAINA 2 jest to wspólny projekt NCN i litewskiej agencji Research Council of Lithuania (RCL). Konkurs jest skierowany do polskich zespołów badawczych, które wspólnie z zespołem litewskim wystąpią z wnioskiem o finansowanie projektu badawczego. Naukowcy mogą otrzymać środki na wynagrodzenie dla zespołu, stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokrycie innych kosztów związanych z realizacją polskiej części projektu. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na badania prowadzone przez polskie zespoły badawcze wynosi 10 mln zł. Konkurs Daina 2 jest przeprowadzany zgodnie z procedurą oceny równoległej, co oznacza, że NCN i RCL dokonają równoczesnej oceny formalnej i merytorycznej wniosków, a finansowanie otrzymają tylko te projekty, które uzyskają rekomendację obu agencji.

Nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem systemu elektronicznego OSF i potrwa do 15 września br. do godz. 16:00. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/daina2

SUM © 2016-2020