Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

 

ERA-EDTA

Lung water by ultra-sound guided treatment to prevent death and cardiovascular complications in high risk end-stage renal disease (ESRD) patients with cardiomyopathy

Przydatność ultrasonograficznej oceny zawartości płynu w tkance płucnej do modyfikacji intensywności leczenia powtarzanymi hemodializami w celu zmniejszenia śmiertelności i powikłań sercowo-naczyniowych u chorych z krańcową niewydolnością nerek i współistniejącą kardiomiopatią (LUST)

Czas realizacji projektu 19.06.2014 – 8.03.2019

Nazwa instytucji międzynarodowej, w ramach której projekt jest realizowany Europejskie Towarzystwo Nefrologiczne (ERA-EDTA)

Informacje o projekcie

Badanie prowadzone jest w celu oceny, czy leczenie oparte na wyniku monitorowania pozanaczyniowej objętości płynów w płucach przy pomocy ultrasonografii płuc u chorych hemodializowanych jest skuteczniejsze od leczenia opartego na standardowej ocenie klinicznej w zapobieganiu zgonom, zdekompensowanej niewydolności serca i zawałowi serca oraz w zapobieganiu postępowi przerostu i dysfunkcji skurczowej lewej komory serca u hemodializowanych chorych z niedokrwieniem mięśnia sercowego lub niewydolnością krążenia w czasie 2-letniej obserwacji.

Koordynator projektu Europejskie Towarzystwo Nefrologiczne (ERA-EDTA), Włochy

Realizatorzy projektu

1. Europejskie Towarzystwo Nefrologiczne (ERA-EDTA), Włochy

2. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Polska

Kierownik Merytoryczny Projektu w SUM

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek

Katedra i Klinika Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii, Wydział Lekarski w Katowicach

Strona internetowa projektu http://www.era-edta.org

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.