Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

POLSKA POMOC

Polish Assistance to the Prevention of Large Public Impact Lung Diseases in Belarus and Ukraine

Polska Pomoc na Rzecz Profilaktyki Chorób Płuc o Dużym Znaczeniu Społecznym w Białorusi i Ukrainie

Czas realizacji projektu 14.03.2011 – 31.12.2011

Nazwa programu, w ramach którego projekt został zrealizowany Pomoc rozwojowa 2011

Informacje o projekcie

Celem ogólnym projektu było wdrożenie w Białorusi i Ukrainie, na obszarach oddziaływania partnerskich uczelni medycznych (okręg Grodna, Tarnopola i Lwowa) populacyjnych programów profilaktyki przewlekłych chorób układu oddechowego o dużym znaczeniu społecznym, w tym astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, realizowanych w oparciu o naukowe rozpoznanie rozpowszechnienia tych chorób w populacji i z wykorzystaniem standardowych metod wypracowanych w ramach programów Światowej Organizacji Zdrowia i Unii Europejskiej. Z tym celem korespondował cel nadrzędny – poprawa stanu zdrowia populacji w zakresie chorób układu oddechowego.

Kierownik Merytoryczny projektu

Prof. dr hab. n. med. Jan Zejda