Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

PERISCOPE

 

Pilot European Regional Interventions for Smart Childhood Obesity Prevention in Early Age

Europejskie pilotażowe badanie oceniające wpływ lokalnych działań promocyjnych na prewencję otyłości u dzieci w wieku przedszkolnym (PERISCOPE)

Czas realizacji projektu 1.12.2007 31.01.2010

Nazwa programu międzynarodowego, w ramach którego projekt został zrealizowany Wspólnotowy Program Zdrowia Publicznego

Informacje o projekcie

W Europie co piąte dziecko ma nadwagę lub jest otyłe a rocznie obserwuje się 400 000 nowych przypadków. W Polsce z problemem tym boryka się co siódme dziecko, a ostatnie dane literaturowe podają dalszą tendencję wzrostową. W związku z obserwowanym wzrostem występowania schorzeń patofizjologicznych ściśle powiązanych z otyłością takich jak cukrzyca typu 2 czy zespół metaboliczny, istotnym wydało się być stworzenie programów prewencyjnych promujących zachowania prowadzące do uzyskania właściwego bilansu energetycznego już w bardzo wczesnym wieku. Projekt miał na celu wypracowanie metod mogących zapobiegać progresji rozwoju otyłości w populacji dziecięcej.

Koordynator projektu Agenzia Help Consumatori, Rzym, Włochy

Kierownik Merytoryczny projektu w SUM

Prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera

Katedra i Klinika Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, Wydział Lekarski w Katowicach

 

image
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.