Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Utworzone w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu studia podyplomowe:

  1. Gerontologia i opieka nad osobami starszymi
  2. Neurorehabilitacja osób dorosłych oraz osób w wieku podeszłym
  3. Edukacja seksualna
  4. Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii
  5. Terapia neurorozwojowa
  6. Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
  7. Fizjoterapia w kosmetologii

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych można uzyskać pod adresem:
http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl

 

Studia doktoranckie:

Wydział prowadzi stacjonarne studia doktoranckie od roku akademickiego 2012/2013. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:
http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl

 

Uniwersytet Pierwszego Wieku:

Uniwersytet Pierwszego Wieku na kierunku „Ciało bez tajemnic” został utworzony na podstawie Uchwały Senatu Nr 87/2012 z dnia 25 kwietnia 2012 r. Celem ogólnym zajęć na Uniwersytecie Pierwszego Wieku jest zapoznanie młodzieży z problematyką ciała ludzkiego – jego aspektów anatomiczno-fizjologicznych, psychologicznych i socjologicznych, a także kształtowanie postaw zdrowotnych, zdrowego stylu życia w poszczególnych okresach rozwoju człowieka.
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:
http://sum.sum.edu.pl/kandydat/uniwersytet-pierwszego-wieku

 

Uniwersytet Licealisty:

Uniwersytet Licealisty został utworzony przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach na podstawie Uchwały Senatu nr 61/2015 z dnia 20.05.2015 r. Głównym celem jego działalności jest zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków medycznych: pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii oraz elektroradiologii, a przede wszystkim zaprezentowanie specyfiki tych zawodów i oryginalności ich studiowania. 

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:
http://www.sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-ul

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku:

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wydziale Nauk o Zdrowiu został utworzony na podstawie Uchwały Senatu Nr 84/2014 z dnia 25 czerwca 2014 r. UTW, jako inicjatywa edukacyjna Uczelni w zakresie kształcenia ustawicznego, powołany jest do prowadzenia działalności dydaktycznej poprzez organizację wykładów, kursów i zajęć praktycznych, dających możliwość zaspokajania zainteresowań i zdobywania wiedzy oraz utrzymania aktywności społecznej osobom, które zakończyły działalność zawodową. 

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:
http://www.sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-utw-wnoz

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.