Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

KOMUNIKAT WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
WYDZIAŁU ZDROWIA PUBLICZNEGO W BYTOMIU
ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W KATOWICACH

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z kalendarzem wyborczym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dnia 2 marca 2016 roku o godz. 9.00 odbędzie się zebranie wyborcze, na którym przeprowadzone zostaną wybory:

• Dziekana Wydziału Zdrowia Publicznego,
  • Prodziekanów Wydziału,
  • przedstawiciela grupy samodzielnych pracowników nauki do Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1 mandat).

W związku z powyższym informujemy, że w dniach 29 lutego – 1 marca 2016 r., w godz. 9.00-15.00, w siedzibie Wydziału Zdrowia Publicznego przy ul. Piekarskiej 18 w Bytomiu, pok. nr 4. przyjmowane będą zgłoszenia kandydatur na funkcję Dziekana WZP. Zgłoszeń należy dokonywać na kartach zgłoszenia dostępnych do pobrania na stronie internetowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (zakładka „pracownik” ->”Wybory uczelniane”->”Pliki do pobrania”, link bezpośredni: http://sum.edu.pl/pliki-do-pobrania-wybory). Osoba zgłaszająca zobowiązana jest dokonać zgłoszenia osobiście. Należy pamiętać o podpisaniu zgody na kandydowanie przez zgłaszanego kandydata. Kandydatury na funkcje Prodziekanów oraz reprezentanta samodzielnych pracowników nauki do Senatu SUM zgłaszane będą podczas zebrania wyborczego. Kandydaci na funkcję Dziekana oraz Prodziekanów muszą spełniać warunki określone w § 80 Statutu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, tj. posiadać stopień co najmniej doktora habilitowanego oraz być zatrudnionym w SUM jako podstawowym miejscu pracy. Dodatkowo osoby kandydujące na funkcję Dziekana i Prodziekana, urodzone przed dniem 1 sierpnia 1972 r. mają obowiązek złożenia „oświadczenia lustracyjnego” albo gdy takie oświadczenie zostało uprzednio złożone mają obowiązek poinformowania o fakcie jego złożenia (informacja o złożeniu oświadczenia lustracyjnego), zgodnie z zapisami ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.). Wzory stosownych dokumentów znajdują się również pod wskazanym powyżej linkiem.

Szczegóły dotyczące pełnego kalendarza wyborczego oraz przedmiotowe przepisy prawne dostępne są pod adresem internetowym: http://sum.edu.pl/informacje-ogolne-ukw-2016-2020. W razie pytań prosimy o kontakt z przewodniczącym Wydziałowej Komisji Wyborczej: dr n. hum. Piotr Romaniuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydziałowa Komisja Wyborcza
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu