Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Zgodnie z kalendarzem wyborczym stanowiącym załącznik do Regulaminu Wyborów Ogólnouczelnianych i Wydziałowych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na Kadencję 2016-2020, w dniach 04-06.11.2015r. w godzinach 900-1500 w siedzibie Wydziałowej Komisji Wyborczej zlokalizowanej w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu na Placu Traugutta 2 pokój 403 (IV piętro), odbędzie się zgłaszanie kandydatów z grona poszczególnych grup społeczności akademickiej do organów kolegialnych Uczelni (Senatu, Rady Wydziału i Uczelnianego Kolegium Elektorów).

Kandydatów może zgłaszać każdy pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego posiadający czynne prawo wyborcze, niezależnie od przynależności do poszczególnych grup społeczności akademickiej.

Bierne prawo wyborcze (prawo kandydowania) w wyborach organów jednoosobowych Uczelni oraz przedstawicieli grup społeczności akademickich do organów kolegialnych przysługuje nauczycielom akademickim, zatrudnionym w SUM, jako podstawowym miejscu pracy, którzy nie ukończyli sześćdziesiątego piątego roku życia, a w przypadku osób posiadających tytuł profesora – siedemdziesiątego roku życia, pracownikom nie będącym nauczycielami akademickimi, zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom oraz doktorantom.

Kandydatury w wyborach wydziałowych zgłasza się osobiście w formie pisemnej na odpowiednich dla przedmiotu wyborów i poszczególnych grup społeczności akademickiej KARTACH ZGŁOSZENIA KANDYDATA, stanowiących załączniki do e-maila wysłanego do Kierowników Jednostek, na ręce członków właściwej Wydziałowej Komisji Wyborczej, pełniących dyżury według kalendarza wyborów.

Na jednej karcie można zgłaszać jedynie jednego kandydata.

Do zgłaszania kandydatury do organów kolegialnych i jednoosobowych Uczelni oraz elektorów do Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego należy dołączyć pisemną zgodę na kandydowanie osoby zgłaszanej umieszczoną na wspomnianych KARTACH ZGŁOSZENIA KANDYDATA.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń kandydatów, Komisje Wyborcze sporządzają listy kandydatów w układzie alfabetycznym i podają je do publicznej wiadomości.

Szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzenia wyborów (w tym kalendarz wyborczy oraz KARTY ZGŁOSZENIA KANDYDATA) znajdują się w Regulaminie Wyborów Ogólnouczelnianych i Wydziałowych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na Kadencję 2016-2020 (wraz z załącznikami) zamieszczonym na stronie internetowej ŚUM w zakładce WYBORY:

http://sum.edu.pl/informacje-ogolne-ukw-2016-2020

Prof. dr hab. Grzegorz Cieślar
Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.