Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu prowadzi kształcenie przeddyplomowe na trzech kierunkach:

1. Kierunek lekarski (forma studiów - studia stacjonarne i niestacjonarne).
Studia trwają 12 semestrów i są realizowane w zakresie przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych. Plan studiów przewiduje również praktyki zawodowe w okresie wakacyjnym. Program kształcenia jest zgodny z obowiązującymi standardami kształcenia. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy lekarza.

2. Kierunek lekarsko-dentystyczny prowadzony w języku polskim (forma studiów - studia stacjonarne i niestacjonarne) oraz w języku angielskim (forma studiów - studia stacjonarne)
Studia trwają 10 semestrów i są realizowane w zakresie przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych. Plan studiów przewiduje również praktyki zawodowe w okresie wakacyjnym. Program kształcenia jest zgodny z obowiązującymi standardami kształcenia. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy lekarza dentysty.

3. Kierunek ratownictwo medyczne (forma studiów - studia stacjonarne).
Studia trwają 6 semestrów i są realizowane w zakresie przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych. Plan studiów przewiduje również praktyki zawodowe w okresie wakacyjnym. Program kształcenia jest zgodny z określonymi w Uchwale nr 119/2012 Senatu SUM z dnia 30.05.2012 r. (z póżn. zmianami) efektami kształcenia dla kierunku ratownictwo medyczne. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy licencjata.

 

 

W roku akademickim 2018/2019 na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu studiuje prawie 2.400 studentów, w tym na kierunku lekarskim 1.497 osób, na kierunku lekarsko-dentystycznym prowadzonym w języku polskim 631 osób oraz na kierunku lekarsko-dentystycznym prowadzonym w języku angielskim 69 osób. Na kierunku ratownictwo medyczne studiują 133 osoby.

Do roku akademickiego 2017/2018 na tutejszym Wydziale studia ukończyło 8.578 lekarzy i 6.297 lekarzy dentystów i stomatologów. 347 osób ukończyło kierunek ratownictwo medyczne.

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny posiadają akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej (Uchwały Prezydium Nr 414/2017 z dnia 7 września 2017 r. oraz Nr 415/2017 z dnia 7 września 2017 r.)

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.