Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Studia I, II stopnia oraz jednolite studia magisterskie

 

Na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu studenci kształcą się na 4 kierunkach studiów:

  1.  Farmacjajednolite studia magisterskie trwające 11 semestrów, na których obecnie studiuje 818 osób
  2.  Analityka medycznajednolite studia magisterskie trwające 10 semestrów, na których obecnie studiuje 383 osób
  3.  Biotechnologia (od roku akademickiego 2012/2013 Biotechnologia medyczna) – studia I stopnia trwające 6 semestrów, na których obecnie studiuje 122 osoby
  4.  Biotechnologia medycznastudia II stopnia trwające 4 semestry, na których obecnie studiuje 48 osób
  5.  Kosmetologiastudia I stopnia trwające 6 semestrów, na których obecnie studiują 151 osób
  6.  Kosmetologiastudia II stopnia trwające 4 semestry, na których obecnie studiuje 79 osób

Łącznie na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w lutym 2016 roku roku akademickiego 2015/2016 studiuje 1601 osób, natomiast liczba absolwentów wynosi 6823 osoby.

Kierunki prowadzone na Wydziale posiadają akredytację nadaną przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Medycznych (kierunek farmacja i analityka medyczna) oraz przez Państwową Komisję Akredytacyjną (kierunek farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia).

W 2012 roku na Wydziale została przeprowadzona ocena instytucjonalna przez Polską Komisję Akredytacyjną. W wyniku tej oceny Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej otrzymał ocenę pozytywną. Następna ocena działalności Wydziału powinna nastąpić w roku akademickim 2018/2019.

 

 

image
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.