Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Szanowni Kandydaci!

W związku z wejściem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.) dotychczasowe studia doktoranckie (studia trzeciego stopnia) zastąpiono kształce¬niem doktorantów w szkołach doktorskich.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach planuje utworzyć Szkołę Doktorską, która będzie stanowić zorganizowaną formą kształcenia doktorantów.

Do końca maja, zostaną ogłoszone zasady rekrutacji do Szkoły Doktorskiej oraz jej program kształcenia.

Regulamin Szkoły Doktorskiej zostanie uchwalony przez Senat SUM w terminie umożliwiającym jego wejście w życie od 1 października 2019 r. oraz opublikowany w BIP Uczelni, w terminie 14 dni od jego przyjęcia.

Więcej informacji na temat reformy w zakresie szkół doktorskich znajdą Państwo na stronie naszej Uczelni, w zakładce „Ustawa 2.0”, jak również w poniższym przewodniku:
https://konstytucjadlanauki.gov.pl/content/uploads/2019/02/przewodnik-po-reformie-wydanie-i-poprawione-marzec-2019.pdf
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z udostępnionymi materiałami.

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Pełnomocnik Rektora ds. utworzenia Szkoły Doktorskiej SUM


[Przesłano przez: Klaudia Libront]

POBIERZ PLIKI:

Warunków i trybu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku 2019/2020 – Uchwała Senatu SUM nr 29/2019
Programu kształcenia w Szkole Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku akademickim 2019/2020 – Uchwała Senatu SUM nr 30/2019

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.