Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
IMG 0962

Uniwersytet Trzeciego Wieku 
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wydziału Nauk Farmaceutycznych (WNF) w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozpoczął swoją działalność w październiku 2012 roku. Z uwagi na fakt, że wydłuża się czas trwania życia, to rośnie odsetek ludzi w wieku starszym. Dlatego kluczowym zagadnieniem stają się działania zmierzające do zapewnienia pomyślnego starzenia oraz podtrzymywania możliwie dobrego poziomu jakości życia. Tak więc, głównym celem jaki towarzyszy działalności naszego UTW jest poszerzanie wiedzy Słuchaczy w zakresie opieki medycznej i farmaceutycznej oraz promowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, co przyczyni się do poprawienia jakość życia ludzi, którzy zakończyli aktywność zawodową. Realizacja tego celu jest możliwa, gdyż wykłady i zajęcia ze Słuchaczami prowadzą wybitni specjaliści w dziedzinie farmacji i medycyny.

Słuchaczem naszego UTW może zostać każdy, kto ukończył 50 lat i przestał być aktywny zawodowo. W naszych szeregach jest już ponad 200 Słuchaczy, a każdego roku podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego UTW, nowo przybyli otrzymują legitymacje. Zajęcia odbywają się głównie w formie wykładów, dedykowanych jednemu zagadnieniu, raz lub dwa razy w miesiącu. Miejscem spotkań jest aula mieszcząca się w budynku Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu przy ul. Jedności 8.

Ale wykłady to nie wszystko. W ramach UTW prowadzone są również zajęcia dodatkowe takie jak: nauka języka angielskiego, kurs informatyczny, artystyczne formy aktywność seniorów. Na szczególne podkreślenie zasługuje możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z WNF takich jak: kurs podologii - czyli pielęgnacja stóp, zajęcia dotyczące pielęgnacji cery dojrzałej czy ABC ziołolecznictwa. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się zajęcia ruchowe specjalnie przygotowane dla osób 50+.

Każdego roku w styczniu organizowane jest spotkanie Noworoczne któremu towarzyszy koncert kolęd wykonywany przez zaproszone zespoły muzyczne lub chóry, a po występie Słuchacze poznają się lepiej w trakcie poczęstunku.

Nasi Słuchacze organizują wspólne wycieczki do okolicznych miejsc w województwie naszym oraz małopolskim. Każdego roku dwu lub trzykrotnie spotykają się w swoim ulubionym miejscu w Kiełkowicach na pieczonkach, ostatkach czy zabawie karnawałowej. Zdjęcia zrobione podczas wspólnych wycieczek i imprez pokazują, że poznali się lepiej i miło spędzają czas w swoim towarzystwie.

O tym jaki jest nasz UTW najlepiej mówi otrzymany w 2015 roku Certyfikat – „Miejsce Przyjazne Seniorom” jaki otrzymaliśmy w wyniku wygrania plebiscytu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Sosnowcu oraz Wydział Współpracy z Organizacjami pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.