FILMOWY KLUB SENIORA

 Kinoteatr Rialto
ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice, tel. 32 251-04-31,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.rialto.katowice.pl

  

 

Na wyciągnięcie ręki - plakat

9 lutego | niedziela | 14.30 

Na wyciągnięcie ręki, reż. L. Bernard, Francja, Belgia, 2019, 106 min

 

Mateusz Maliński (Jules Benchetrit), chłopak z biednej rodziny polskich emigrantów, ma ogromny talent muzyczny, ale go ukrywa – w jego środowisku to obciach. Pierre Geithner (Lambert Wilson) potrzebuje sukcesu, by utrzymać stanowisko dyrektora paryskiego konserwatorium oraz zdolnego muzyka, by wygrać prestiżowy konkurs pianistyczny i by jego uczelnia odzyskała dawną renomę. Przypadkowo ich drogi się krzyżują. Geithner dostrzega talent Mateusza i szansę na rozwiązanie swoich problemów. Chłopak rozpoczyna naukę gry na fortepianie pod okiem wyniosłej i bezkompromisowej „Hrabiny” (Kristin Scott Thomas). Jednak im bliżej konkursu, tym więcej wątpliwości, czy krnąbrny i zbuntowany młodzieniec jest na pewno właściwym kandydatem.

 

Zwiastun: http://bit.ly/nawyciagniecie-zwiastun 

Rezerwacja biletów: http://bit.ly/bilety_seniorzy lub pod numerem telefonu 32 251-04-31 

Bilety: 10 zł (emeryci i renciści), 15 zł (uczniowie i studenci), 18 zł (pozostali)

 

 

 

Judy - plakat 

22 lutego | sobota | 14.30

Judy, reż. R. Goold, Wielka Brytania, 2019, 119 min

 

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?

 

Zwiastun: http://bit.ly/judy-zwiastun 

Rezerwacja biletów: http://bit.ly/bilety_seniorzy lub pod numerem telefonu 32 251-04-31 

 

Bilety: 10 zł (emeryci i renciści), 15 zł (uczniowie i studenci), 18 zł (pozostali)