Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Baner

On 3 June 2019 in the University Campus in Zabrze-Rokitnica will take place the OPEN DAY of the School of Medicine with the Division of Dentistry in Zabrze.

OPEN DAY Program:

1. 10.00 – Greeting (auditorium in building no IV)
  2. Lecture of Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska, MD, PhD “Mysterious garden. About trauma inheritance” (about 30 min.)
  3. Speech of the University Admission Committee
  4. Speech of the Student Government
  5. Sightseeing of the Campus in Zabrze-Rokitnica
  6. Presentation of Departments of the School of Medicine with the Division of Dentistry in Zabrze (Main building no I)