Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Announcement of University Admission Committee of the Erasmus+ Programme

In accordance with Regulations on the principles and criteria for recruiting students, PhD students and employees of Medical University of Silesia for mobilities within Erasmus + Programme Higher Education, Educational Mobility, University Admission Committee of the Erasmus+ Programme announces calls for:

Mobility for placements in the academic year 2018/2019

Deadline for submitting the documents in the Dean’s office
30.01.2019 – 18.03.2019

Mobility for studies in the academic year 2019/2020

Deadline for submitting the documents in the Dean’s office
30.01.2019 – 18.03.2019

In accordance with the Regulations application form, certificate and / or proof of knowledge of a foreign language and documents confirming additional criteria must be submitted to the Dean’s office of the Faculty.

Transfer of documents by the relevant Dean's Office to SUM Rectorate till March 27th 2019

Date of announcement of the results will take place by April 24th 2019

[Przesłano przez: Rafał Piper]