Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

EFRR loga 

EnviroPulmoGuard

„Teleinformatyczny system interaktywnego monitorowania stanu zdrowia osób z chorobami układu oddechowego, w warunkach lokalnego środowiska, umożliwiający wczesną prewencję i spersonalizowaną terapię"


Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Priorytet 4. Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, Działanie 4.1 Badania naukowe i prace rozwojowe

 

Informacje o Projekcie:

Projekt ma na celu opracowanie systemu interaktywnego monitorowania stanu zdrowia osób z chorobami układu oddechowego, który w oparciu o obiektywne pomiary parametrów pacjenta oraz środowiska wokół niego, będzie przewidywał oraz ostrzegał przed nadchodzącym ich zaostrzeniem i będzie wskazywał na konieczność zażycia dodatkowych dawek leków. Ułatwi to utrzymanie kontroli nad chorobą, zwiększy świadomość zdrowotną pacjentów i przyczyni się do wzrostu zdrowotności danej osoby.

Grupą docelową będą osoby z chorobami dróg oddechowych, takich jak astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), z uwagi na ich rozpowszechnienie w populacji oraz znaczący wpływ na zdrowie społeczeństwa.

W ramach projektu zostanie opracowany eksperymentalny system obejmujący: moduł pomiaru parametrów fizjologicznych pacjenta, moduł pomiaru parametrów lokalnego środowiska oraz centrum monitorowania, gromadzące i przetwarzające dane monitorowanych osób. Moduły pomiaru parametrów środowiskowych i fizjologicznych będą noszone przez pacjenta. Szyfrowane dane z tych modułów będą transmitowane w standardzie Bluetooth do smartfona, z zainstalowaną specjalną aplikacją, skąd będą przekazywane poprzez sieć GSM do centrum monitorowania. System będzie zwalidowany w warunkach klinicznych na wyselekcjonowanej grupie pacjentów z chorobami układu oddechowego. Uzyskane dane posłużą do opracowania modelu statystycznego występowania zaostrzeń choroby w zależności od monitorowanych parametrów.


Okres realizacji Projektu
: 01.11.2019 – 31.10.2022

Nr Umowy: POIR. 04.01.04-00-0060/19

Budżet Projektu: 2 859 190,44 PLN

Kwota dofinansowania: 2 533 946,34 PLN

Lider Projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej


Realizatorzy Projektu
:

  1. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej
  2. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  3. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe PUH EMAG - SERWIS Sp. z o. o.


Kierownik Merytoryczny Projektu w SUM
: prof. dr hab. n. med. Dariusz Ziora, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.