Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

flagi

APHEA logo

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach pierwszą uczelnią w Polsce z akredytacją APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne


Sukcesem zakończył się proces uzyskiwania akredytacji zagranicznej APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne, prowadzonego przez Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest to pierwsza w Polsce taka akredytacja dla tego kierunku studiów przyznana przez Agency for Public Health Education Accreditation (APHEA) - europejską instytucję udzielającą międzynarodowej akredytacji ośrodkom akademickim, które prowadzą studia na kierunku zdrowie publiczne.

To oznacza, że osoby podejmujące kształcenie na zdrowiu publicznym w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach mają gwarancję, że zarówno program nauczania, jak i jego realizacja spełniają najwyższe międzynarodowe standardy kształcenia, a dyplom ukończenia studiów jest tak samo prestiżowy jak innych najlepszych uczelni na świecie kształcących w tym zakresie.

Akredytacja APHEA została przyznana na okres sześciu lat z możliwością przedłużenia.

Procedura uzyskiwania akredytacji APHEA została zrealizowana w ramach umowy zawartej z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt pozakonkursowy o charakterze koncepcyjnym pt. Akredytacje zagraniczne w ramach działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-P004/16).

 


ASPHER

Z niekłamaną satysfakcją i dumą informujemy, że Wydział Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został przyjęty w szeregi Stowarzyszenia Szkół Zdrowia Publicznego Regionu Europejskiego (ASPHER – Association of Schools of Public Health in the European Region).

ASPHER jest prestiżową organizacją zrzeszającą najlepsze w Europie jednostki realizujące kształcenie w dziedzinie zdrowia publicznego. Głównym celem Stowarzyszenia jest dążenie do wzmocnienia roli zdrowia publicznego w krajach Europy poprzez doskonalenie i wypracowywanie jednolitych standardów kształcenia specjalistów w tej dziedzinie – zarówno na potrzeby praktyki, jak i badań naukowych. Organizacja założona została w 1966 roku, obecnie zrzesza ponad 100 członków instytucjonalnych z obszaru Regionu Europejskiego WHO. Jest reprezentowana w 42 krajach europejskich, poprzez instytucje zatrudniające ponad 5000 naukowców i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego. Uczestniczy także w sieci kooperacji z podobnymi stowarzyszeniami w innych regionach świata, a także z innymi instytucjami z obszaru zdrowia publicznego, współpracując ściśle m.in. ze Światową Organizacją Zdrowia i Europejskim Towarzystwem Zdrowia Publicznego.

Dla pracowników Wydziału przystąpienie do ASPHER oznacza ogromne pole możliwości nawiązywania kontaktów naukowych z jednostkami badawczymi z innych państw i zaangażowanie w nowe projekty. Dla studentów Wydziału Zdrowia Publicznego oznacza przede wszystkim gwarancję najwyższych standardów kształcenia i dostęp do programu nauczania zgodnego z najnowszymi europejskimi trendami. Oprócz tego studenci zyskują możliwość uczestniczenia w licznych przedsięwzięciach organizowanych przez ASPHER i jego partnerów, włączając w to konferencje naukowe, szkoły letnie i możliwość publikacji swoich prac w periodykach naukowych o międzynarodowym zasięgu.

 


Studia - certyfikaty

Studia I i II stopnia na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym SUM z certyfikatami „Studia z przyszłością"

Studia I i II stopnia na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym prowadzone w Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach po raz kolejny otrzymały certyfikat akredytacyjny „Studia z przyszłością" przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Certyfikatami „Studia z Przyszłością" wyróżniane są najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe kierunki, programy studiów na polskich uczelniach. Fundacja przyznaje je kierunkom i specjalnościom, które odpowiadają na potrzeby rynku pracy i spełniają oczekiwania otoczenia społeczno-gospodarczego. Uczestników Konkursu ocenia jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych.
- Akredytując kierunki studiów w naszym programie, oceniamy między innymi czy program kształcenia jest dostosowany do wyzwań rynku pracy, przewiduje oryginalne treści i efekty uczenia się, a jego realizacja odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych metod dydaktycznych – tłumaczy Halina Przeniosło z Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Kierunek zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia II stopnia otrzymał również wyróżnienie nadzwyczajne „Laur Innowacji".


 

 

Dodatkowe linki:

http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/9616-certyfikaty-studia-z-przyszloscia-oraz-laur-innowacji-przyznane-kierunkom-studiow-slaskiego-uniwersytetu-medycznego-w-katowicach

 


Certyfikat

 

 

Polskie Centrum Akredytacji 17 czerwca 2019 r. przyznało Laboratorium Analitycznemu Katedry Zdrowia Środowiskowego Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Certyfikat Akredytacji.

Akredytowana działalność dotyczy badań chemicznych gleby oraz żywności (warzywa oraz ich przetwory, ryby i przetwory rybne, owoce morza i ich przetwory).
Certyfikat Akredytacyjny jest ważny do 16 czerwca 2023 r.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.