Oddział Biblioteki Głównej SUM w Sosnowcu
41-200 Sosnowiec, ul Ostrogórska 30
(+48 32) 364 1450-51, (+48 32) 364 1452 czytelnia
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy czytelni, wypożyczalni i czytelni komputerowej:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek 7:30-19;30
piątek 7:30-15:30

 

Oddział Biblioteki Głównej SUM w Sosnowcu wchodzi w skład sieci bibliotecznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na którą składają się łącznie 4 ośrodki mających w dyspozycji 140751 woluminów książek oraz 30255 woluminów czasopism naukowych. W bibliotece znajdują się przede wszystkim zbiory z zakresu farmacji stosowanej, botaniki farmaceutycznej, farmakognozji, zielarstwa, chemii analitycznej, organicznej i farmaceutycznej, chemii klinicznej, farmakologii, biochemii i biofizyki, mikrobiologii, biologii molekularnej, historii farmacji, a także encyklopedie, słowniki, poradniki z zakresu medycyny i farmacji.

Udostępnianie zbioru, w tym także podręczników, łącznie z zamawianiem, rezerwacją i wypożyczaniem prowadzone jest w zintegrowanym systemie bibliotecznym ALEPH obsługującym wszystkie ośrodki. Zamówienia do Wypożyczalni można składać przez cały dzień w wypożyczalni lub w czytelniach, realizacja zamówień następuje w tym samym dniu.

W korzystaniu z baz służą pomocą pracownicy biblioteki. Można również składać zamówienia na zestawienia tematyczne (telefonicznie lub e-mailem).

Strona biblioteki