Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Oddział Biblioteki Głównej SUM w Sosnowcu
41-200 Sosnowiec, ul Ostrogórska 30
(+48 32) 364 1450-51, (+48 32) 364 1452 czytelnia
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy czytelni, wypożyczalni i czytelni komputerowej:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek 7:30-19;30
piątek 7:30-15:30

 

Oddział Biblioteki Głównej SUM w Sosnowcu wchodzi w skład sieci bibliotecznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na którą składają się łącznie 4 ośrodki mających w dyspozycji 140751 woluminów książek oraz 30255 woluminów czasopism naukowych. W bibliotece znajdują się przede wszystkim zbiory z zakresu farmacji stosowanej, botaniki farmaceutycznej, farmakognozji, zielarstwa, chemii analitycznej, organicznej i farmaceutycznej, chemii klinicznej, farmakologii, biochemii i biofizyki, mikrobiologii, biologii molekularnej, historii farmacji, a także encyklopedie, słowniki, poradniki z zakresu medycyny i farmacji.

Udostępnianie zbioru, w tym także podręczników, łącznie z zamawianiem, rezerwacją i wypożyczaniem prowadzone jest w zintegrowanym systemie bibliotecznym ALEPH obsługującym wszystkie ośrodki. Zamówienia do Wypożyczalni można składać przez cały dzień w wypożyczalni lub w czytelniach, realizacja zamówień następuje w tym samym dniu.

W korzystaniu z baz służą pomocą pracownicy biblioteki. Można również składać zamówienia na zestawienia tematyczne (telefonicznie lub e-mailem).

Strona biblioteki 

 

image
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.