Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner Francja

STYPENDIA RZĄDU FRANCUSKIEGO DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW

 

Uprzejmie informujemy, iż Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce przyjmują kandydatury w ramach programu stypendiów rządu francuskiego na rok akademicki 2017-2018.

Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom. W obecnej edycji programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2 (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu (BGF Doctorat en cotutelle) realizowanego między Francją i Polską.

  • Stypendium rządu francuskiego BGF Master 2 skierowane są do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master) na uniwersytecie, bądź innej uczelni wyższej. Czas trwania stypendium wynosi od 1 do 10 miesięcy w trakcie trwania roku akademickiego.
  • BGF Doktorat Cotutelle (tzw. podwójny doktorat) przeznaczony jest dla polskich studentów, pragnących uzyskać stopień naukowy doktora jednocześnie we Francji i w Polsce pod opieką dwóch promotorów, polskiego i francuskiego. Dotyczy wszystkich kierunków studiów oprócz medycyny, która podlega pod specjalny, odrębny program stypendialny. Stypendium pokrywa koszt trzech pobytów we Francji w ciągu trzech lat, od 1 do 5 miesięcy w każdym roku akademickim. Maksymalny czas trwania stypendium to 15 miesięcy.

Stypendyści BGF Master 2 oraz BGF Doktorat Cotutelle otrzymują ok. 767 € (netto) za każdy miesiąc spędzony we Francji (stypendium jest wpłacane na konto założone w banku we Francji).

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać w nieprzekraczalnym terminie do 5 marca 2017 r. w wersji elektronicznej do Ambasady Francji w Polsce na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w wersji papierowej do Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej w Warszawie. Formularz zgłoszeniowy wypełnia się w języku angielskim lub francuskim.

W przypadku stypendium BGF Master 2 przed wyjazdem do Francji stypendysta musi złożyć zaświadczenie z uczelni (podpisane przez osobę uprawnioną lub szefa wybranego kierunku studiów) potwierdzające zgodność dossier kandydata z wybranym przez niego kierunkiem. Ponadto jednym z załączników do wniosku jest list referencyjny opiekuna naukowego stypendysty. Natomiast w przypadku chęci skorzystania z BGF Doktorat Cotutelle przed pierwszym wyjazdem stypendysty do Francji powinna zostać podpisana tzw. Umowa Cotutelle, która określa warunki prowadzenia badań na uczelni. Umowa jest zawierana pomiędzy obiema uczelniami i stypendystą.
W razie braku zawartej umowy należy dostarczyć zaświadczenie podpisane przez promotorów doktoratu z obu uczelni.

Szczegółowa prezentacja programów stypendialnych, warunki kwalifikacji kandydatów, a także wzór aplikacji do pobrania znajdują się na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia ( http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja ).

 

 [Przesłano przez: Katarzyna Stojka]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.