Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

http://sum.edu.pl/kierunki-ksztalcenia-wzp/informacje-ogolne-o-kierunkach-ksztalcenia-wzp

 

Nowe perspektywy pracy – nowoczesne kierunki studiów na WZP SUM

            Wydział Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozpoczął nabór na studia w roku akademickim 2015/16. Wydział, w odpowiedzi na oczekiwania rynku pracy oraz potrzeby sygnalizowane przez studentów, proponuje nowe i atrakcyjne specjalności kształcenia. W ramach studiów pierwszego stopnia studenci będą mieli możliwość wybrania specjalności higiena dentystyczna, przygotowującej absolwentów do pracy w zdobywającym coraz większą popularność zawodzie.

            Drugą nowością jest specjalność zarządzanie ryzykiem zdrowotnym. Stworzona została głównie z myślą o specjalistach z obszaru administracji publicznej, odpowiedzialnych za nadzór sanitarno-epidemiologiczny oraz ochronę środowiska. Specjalność ta prowadzona będzie w trybie piątkowo-sobotnim, dzięki czemu kształcenie w komfortowym trybie będą mogły podjąć osoby pracujące.

            Z kolei w ramach studiów drugiego stopnia Wydział proponuje studentom specjalność ratownictwo specjalistyczne. Utworzono ją z myślą o osobach posiadających już kwalifikacje zawodowe w dziedzinie ratownictwa medycznego, a ukończenie takich właśnie studiów kierunkowych będzie warunkiem rekrutacji na powyższą specjalność. W ramach tych studiów ratownicy zyskają możliwość nabycia dodatkowych kwalifikacji koniecznych do wykonywania zadań w obrębie specjalistycznych systemów ratownictwa, takich jak ratownictwo górnicze. Realizacja zadań dydaktycznych odbywać się będzie we współpracy ze jednostkami funkcjonującymi w obrębie specjalistycznych systemów ratowniczych, takimi jak Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

            Drugą nowością w ramach studiów magisterskich jest specjalność zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych, która, podobnie jak zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, realizowana będzie w trybie piątkowo-sobotnim.

            Wydział nie tylko rozwija swoją ofertę edukacyjną, ale stara się także, aby warunki do studiowania były na jak najwyższym europejskim poziomie. Wyremontowany został kampus SUM w Zabrzu – Rokitnicy i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt w Polsce. Teraz  przyszła pora na bytomski budynek zlokalizowany przy ul. Piekarskiej 18, który dzięki środkom unijnym pozyskanym przy wsparciu Urzędu Miasta Bytom poddawany jest właśnie kompleksowym pracom remontowym. Po tych działaniach poprawi się nie tylko estetyka zaniedbanego budynku ale i komfort pracy oraz nauki uczących się tu studentów.

 

[Przesłano przez: Magdalena Syrkiewicz-Świtała]

            

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.