Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Uwaga studenci ostatniego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych
Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach w roku akademickim 2018/2019
Studia II° kierunek: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo,
coaching medyczny, elektroradiologia

Osoby, które mają ustalony termin obrony pracy magisterskiej na koniec czerwca i pierwszą połowę lipca br. powinny złożyć pracę na 2 tygodnie przed tą datą.
Pozostali magistranci zgodnie z Regulaminem Studiów do dnia 30 czerwca

Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego i obrony pracy dyplomowej jest:

1. złożenie pracy dyplomowej wraz z opinią promotora i oceną recenzenta
  2. zaliczenie wszystkich przedmiotów i praktyk oraz uzyskanie wszystkich efektów kształcenia, przewidzianych w programie studiów, w tym planie studiów
  3. pozytywna ocena pracy dyplomowej recenzenta
  4. pozytywna weryfikacja pracy dyplomowej przez system antyplagiatowy

oraz dostarczenie do Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach niżej wymienionych dokumentów:

1. pracy dyplomowej wraz z  podpisem promotora na pierwszej stronie pracy
  2. zgłoszona pisemnie propozycja recenzenta pracy
  3. ocena pracy dokonana przez recenzenta
  4. opinia promotora na temat pracy dyplomowej
  5. oświadczenie o charakterze pracy dyplomowej
  6. karta obiegowa podpisana przez wszystkie komórki organizacyjne (do odbioru w Dziekanacie)
  7. indeks praktyk
  8. dowód wpłaty na kwotę 60 zł - opłata za dyplom
  9. 4 zdjęcia do dyplomu o wymiarze 4,5 cm x 6,5 cm (podpisane imieniem i nazwiskiem)
  10. legitymacji studenckiej – ostateczny termin zwrotu w dniu obrony pracy magisterskiej
  11. załączniki do Regulaminu antyplagiatowego w SUM w Katowicach
  12. informacje dla potrzeb Suplementu do dyplomu – kserokopię dokumentów  stwierdzających przynależność do kół naukowych

Wpłata za dyplom może być dokonana: gotówką w kasie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach lub przelewem na konto: ING Bank Śląski S.A. nr konta 40 1050 1214 1000 0007 0000 9103 lub przelewem na indywidualny numer konta za pomocą konta na wirtualnym dziekanacie, z podaniem tytułu wpłaty: „Wydział Nauk o Zdrowiu Katowicach w Katowicach  - opłata za dyplom”

Pracę dyplomową należy składać w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach:

• jeden egzemplarz to tzw. „oryginał”, który musi być wydrukowany dwustronnie (każda kartka z obydwu stron zadrukowana) za wyjątkiem strony tytułowej. Oryginał należy złożyć w miękkiej okładce (termobindowanie),
  • wersja elektroniczna pracy w formacie DOC (Microsoft Word), RTF lub PDF dostarczona na nośniku CD lub DVD. Nazwa pliku na płycie: imię i nazwisko studenta
  • dwa egzemplarze to tzw. ”kopie”, z których jedna jest przeznaczona dla promotora a druga dla recenzenta. Powinny być one wydrukowane jednostronnie (każda kartka tylko na jednej stronie zadrukowana) – student dostarcza prace dyplomowe promotorowi i recenzentowi

Studenci, którzy nie złożą kompletu dokumentów, nie zostaną dopuszczeni do egzaminu dyplomowego oraz obrony pracy dyplomowej.

Obrona pracy odbywa się w terminie wyznaczonym przez Dziekana Wydziału.

Zgodnie z Regulaminem Studiów, student obowiązany jest złożyć pracę dyplomową nie później niż do dnia 30 czerwca, na studiach kończących się semestrem letnim.
Dziekan, na wniosek promotora lub studenta, w uzasadnionych przypadkach, w szczególności w przypadku:

-długotrwałej choroby studenta, potwierdzonej odpowiednim orzeczeniem lekarskim,

-braku możliwości wykonania pracy dyplomowej w obowiązującym terminie z uzasadnionych przyczyn niezależnych od studenta, może przedłużyć termin złożenia pracy dyplomowej, o okres nie dłuższy niż 2 miesiące od terminu określonego w Regulaminie, tj. do 30.08.2019 r.

Decyzją Dziekana student zostaje skreślony z listy studentów, w przypadku niezłożenia w terminie pracy dyplomowej lub niezdania egzaminu dyplomowego oraz w przypadku niezłożenia wniosku o odpłatne powtarzanie roku.

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce; w terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów uczelnia sporządza i wydaje absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu.

Ponadto na wniosek absolwenta uczelnia wydaje dodatkowe odpisy dyplomu w tłumaczeniu na język obcy wraz z suplementem do dyplomu (suplement jedynie w języku angielskim). Kompletny wniosek zawierający podanie, zdjęcie do dyplomu, dowód wpłaty za odpis w języku obcym 40 zł, absolwent składa w Dziekanacie Wydziału.

Ponadto prosimy zapoznać się z następującymi przepisami:

1. Regulamin Studiów-od §29 do §39
  2. Regulaminem przygotowania pracy dyplomowej i przebiegu egzaminu dyplomowego na studiach magisterskiej
  3. Regulamin antyplagiatowy

[Przesłano przez: Katarzyna Kliszcz]