Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Pl Trauguta 2

 

 Zasady Przenosin
na wyższe lata studiów
/dydaktyka w języku polskim/

 

 1. Zgodnie z art. 171 ust.3 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym z późn. zm., student może przenieść się z innej uczelni, w tym także zagranicznej, za zgodą kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni przyjmującej, wyrażoną w drodze decyzji, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza.
 2. Uznanie efektów kształcenia uzyskanych przez studenta w innej uczelni odbywa się  na podstawie zapisów art. 165 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym z późn. zm.
 3. Wnioski o przeniesienie studentów studiujących w Uczelniach poza krajami Unii Europejskiej nie będą rozpatrywane
 4. Dokumentacja kandydatów ubiegających się o przeniesienie na Wydział Lekarski 
  z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM przyjmowana jest w terminie do 20 sierpnia 2017 r.. W przypadku, gdy dokumentacja wpłynie po w/w terminie, podanie kandydata pozostanie bez rozpatrzenia, a dokumenty zostaną odesłane.
 5. Przeniesienie na Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu może odbyć się tylko i wyłącznie po zaliczeniu roku studiów oraz na ten sam kierunek jaki został podjęty w uczelni macierzystej.
 6. Dokumentacja kandydata powinna zawierać:
 • podanie do Dziekana z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie na Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu;
 • zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta;
 • kopia świadectwa maturalnego (oryginał do wglądu);
 • przebieg studiów potwierdzający zaliczenie wszystkich przedmiotów oraz odbycie  praktyk zawodowych przewidzianych planem studiów;
 • wykaz uzyskanych efektów kształcenia (moduł, sylabus);
 • zgoda Dziekana Wydziału macierzystego w przypadku przeniesienia z Wydziału  Lekarskiego w Katowicach.
  1. Przyjmowane są wyłącznie oryginały dokumentów. Jeżeli dokumentacja została sporządzona w innym języku, niż język polski, konieczne jest załączenie jej tłumaczenia na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.
  2. Przeniesienie może nastąpić tylko na II, III lub IV rok studiów. Podania
   o przeniesienie na wyższe lata studiów (V i VI) pozostaną bez rozpatrzenia.

   
  [Przesłano przez: Sylwia Surma]

   

  image
   

  Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  image
   

  Wydział Lekarski - Katowice

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  image
   

  Wydział Farmaceutyczny

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  image
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
  image
   

  Wydział Zdrowia Publicznego

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Fundusze Europejskie

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  SUM © 2016-2019

   

   

   

  logo sum bottom

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.